Kral “Sözlerim çarpıtıldı”

Geredespor Teknik Direktörü Deniz Kral, Zonguldak’ta verdiği beyanat ile ilgili açıklamalarda bulundu. Özellikle Zonguldak’ta aylar öncesinde yapılan röportajın kritik karşılaşma öncesi çarptırılarak...

Kral “Sözlerim çarpıtıldı”

Geredespor Teknik Direktörü Deniz Kral, Zonguldak’ta verdiği beyanat ile ilgili açıklamalarda bulundu. Özellikle Zonguldak’ta aylar öncesinde yapılan röportajın kritik karşılaşma öncesi çarptırılarak gündeme getirildiğini söyleyen Kral, “Kimsenin şüphesi olmasın, biz çıkacağız aslanlar gibi oynayacağız.”dedi.

 

Kral, “Kimin şampiyon olduğu beni ve bizi ilgilendirmez. O gün maça gelenler mücadelemizi ve kazanma azmimize şahit olacaklardır.”ifadelerine yer verdi. Geredespor Teknik Direktörü Deniz Kral’ın Zonguldak’ta verdiği beyanat dün gündeme bomba gibi düşerken Kral, konuya ilişkin sert bir açıklama yayınladı ve röportajı verdiği o gün yaşananları tüm gerçekliğiyle anlattı. Geredespor-Zonguldakspor mücadelesi öncesi gündeme taşınan olayın perde arkasını anlatan Kral, sözlerinin de çarpıtıldığına vurgu yaptı.

Kimsenin şüphesi olmasın

İşte tüm yaşananlar ve Deniz Kral’ın açıklaması: “Devre arası tatilinde eşim ve çocuğumla Zonguldak’ta AVM merkezinde gezerken, bir gazetecinin ricası üzerine yaptığımız söyleşinin maalesef çarpıtıldığını görüyorum. Bu söyleşi öncelikle soru cevap şeklindeydi. Söyleşide, ben Bartın-Zonguldak arasındaki müsabakalarda yaşanan tatsız olayın bitmesi gerektiğini, birilerinin canı yanmadan bu işe dur denmesi gerektiğini, bizim Bartınlı olarak Zonguldak’a karşı kin ve nefretimizin olmadığını, karşılıklı yanlış anlaşılmalar sonucu olayların bu noktaya geldiğini ve bitmesi gerektiğini söyledim. Batı Karadeniz’de profesyonel futbol takımı kalmadığını, Çaycuma-Ereğli-Kozlu-Bartın-Zonguldak hep beraber futbolda dibe vurduğumuzu, acilen yapılanarak alt yapıları güçlendirmek, gençlerimizin önünü açmak, hedef göstermek için çalışmalar yapmamız gerektiğini söyledim. Onlar sordu ben cevapladım. İlk yarıyı değerlendirir misiniz? Dediler. “Şampiyonluk yarışı 2 takım arasında geçer. Sorgun Belediyespor deplasman karnesi itibariyle bu yarışta olmaz gibi” dedim. Yine “Zonguldakspor bana göre ilk yarı başarısız. Yaptığı harcamaların karşısında daha çok puanı olmalıydı” dedim ve başarısız bulduğumu, çünkü diğer takımların bütçesinin daha ekonomik olduğunu kişisel fikrim olarak beyan ettim. Ama maalesef bunları yazmadılar. Bana “şampiyon olmak için ne söylersiniz?” sorusunu yönelttiklerinde iddialı bir cevap verdim. “Şampiyon olmak isterseniz, Gerede’ye şampiyon olarak gelmeniz lazım. Çünkü ben sizi yenerim. Takımıma güveniyorum. Avantajım saha ve rakım” dedim. Ama buda yazılmamış. Yine bir soruya gruptaki en iyi takımın Adliye, en iyi kadronun Zonguldak’ta olduğu cevabını verdim. Tabi ki buda yazılmamış. Bana bu soruları bugünde sorsalar, bir spor adamı olarak aynı cevapları veririm. Kimse, kimsenin namusuyla, onuruyla, gururuyla oynamasın. Kimsenin şüphesi olmasın, biz çıkacağız aslanlar gibi oynayacağız. 1 haftadan beri yaşadıklarımı bir ben bir de futbolcularım biliyor. Ayıptır, günahtır. Yukarıda Allah var. Futbolcularıma da söyledim. Zaten onlarda halimi görüyor. Teselli veriyorlar, sağolsunlar. Üzülmemek elde değil. Söylemediğimiz şeylerden, hak etmediğimiz şekilde olaylar gelişiyor. Biz çıkacağız, o gün Geredespor’un her zaman yaptığı mücadeleyi yapacağız. İnşallah kazanırız. Kimin şampiyon olduğu beni ve bizi ilgilendirmez. O gün maça gelenler mücadelemizi ve kazanma azmimize şahit olacaklardır.”ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER