Kral Sacit Şampiyonu Belirledi

Ali Rıza Kahraman adına düzenlenen 10’uncu Vetaranlar futbol turnuvasın da şampiyon TOAR Yapı oldu. TOAR YAPI Demaş, Anahtarcı Emin arasında oynana maçta şampiyonu penaltılar belirledi.

 Kral Sacit Şampiyonu Belirledi

HABER: FARUK ÇİDEM
Vetaranlar futbol turnuvasında TOAR Yapı ilk defa katıldığı turnuvada ilk yılında şampiyonluğa ulaştı. Demaş Anahtarcı Emin takımıyla finale kadar maç kaybetmeden gelen her iki takım final maçında kıyasıya bir mücadele ettiler. Demaş Anahtarcı Emin final maçında iki defa öne geçmesine rağmen maçı bırakmayan TOAR Yapı önce 1-1’i sonra 2-2’yi yakalayarak maçı bırakmadı.

Zorlu geçen final maçında iki kez öne geçen Demaş Anahtarcı Emin, galibiyeti koruyamadı. İlk dakikalarda Kamuran’ın attığı gole Toar Yapı Erhan ile karşılık verince ilk yarı 1-1 sona erdi. 2. yarıda da üstün oynayan Anahtarcı Emin Bülent’in golü ile skoru 2-1 yaptı. Son dakikalarda sahneye çıkan “kral” lakaplı Sacit skora dengeyi getiren golü atarak işi penaltılara kalmasını sağladı.

Penaltı atışlarında TOAR Yapı kalecisi takımın isim sponsoru Tolga tecrübeli bir kaleci olduğunu gösterirken 3 penaltıya izin vermeyip takımının şampiyon olmasında büyük bir katkı yaptı. Son penaltı atışında her iki takımda başa baş girerken kaçıran takım maçta mağlup sayılacaktı. Tolga, Demaş Anahtarcı Emin takımının son penaltısını kurtarırken TOAR yapı takımı adına Nedim Çarıkçı penaltı atışını gole çevirince turnuvaya ilk defa katılan TOAR Yapı Ali Rıza Kahruman Vetaranlar turnuvasının şampiyonu olurken Demaş Anahtarcı Emin takımı da turnuva ikincisi oldu.

Şampiyona sonrası yapılan törende konuşan Futbol İl Temsilcisi Cemalettin Metin, turnuvaya katılan 17 takıma gösterdikleri mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum. Bizleri yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz, İl Spor Müdürümüz Yahya Şahan, taban birliklerimiz ve yönetim kurulumuza da şükranlarımı sunuyorum. Rahmetli Ali Rıza Kahruman anısına düzenlediğimiz turnuvada emeği geçenlere ve bize desteklerini esirgemeyenlerle bu tür organizasyonlarımız daha renkli oluyor, dedi. Turnuvaya adını veren Rahmetli Ali Rıza Kahruman’ın şilti, eşine Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından verildi. Başkan Yılmaz konuşmasında, çocukluk arkadaşım, köylüm Ali Rıza Kahruman’ın turnuvasında eşine verdiğim ödül beni duygulandırdı. Deli dolu ama çok iyi bir insan olan Ali Rıza’ya Allah’tan rahmet diliyor, turnuvayı düzenleyenlere teşekkür ediyorum. Bolu’da yapılacak her türlü spor organizasyonuna elimizden geldiğince destek vermeye çalışıyoruz. Geçen sene buraları konteynırlarla kötü görüntüdeydi. Şimdi amatör evi yapılarak çok güzel görüntüye kavuştu. Umarım daha iyi şeyler yapılır, herkese teşekkür ediyorum, dedi.

Turnuvanın gol Kralı Erhan Yalçın’a ödülünü Eski Boluspor Teknik Direktörlerinden Ali Beykoz, en centilme takıma ödülünü Bolu Dağı Kardeşspor’a ödülünü TÜFAD Başkanı İrfan Ulusan, ASKF Onursal başkanı Naci Parlak maçın hakemine, 4. olan Saray Pastanelerine kupasını İl müdürü Yahya Şahan, üçüncülük kupasını Boss Reklâma İl Temsilcisi Cemalettin Metin, ikinci olan Anahtarcı Emine kupasını ASKF Başkanı Zekeriya Gökmen ve şampiyonluk kupasını Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Toar yapı Kaptanı Sacit Kilitçi’ye verdiler. ASKF Başkanı Zekeriya Gökmen konuşmasında, bu günlere gelirken çok zor zamanlardan geçtik. Şimdi amatör spor yapanlar çok şanslı ve buraların yapımında emeği olanlar var. Başta Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a, İl Genel Meclisimize, İl Müdürümüz Yahya Şahan’a ve diğer katkı verenlere yönetim kurulumuz adına şükranlarımı sunuyorum. Burada görüntüde 11 takım var gibi olsa bile aslında 28 kulüp çeşitli branşlarda müsabakalara çıkıyorlar. Karaçayır’da yaklaşık 11 ayda 2500 her yaştan sporcu kardeşlerimiz spor yapıyorlar. Aslında burada dev bir kadro ile her yıl bin civarında karşılaşmaya ev sahipliği yapıyoruz. Tesislerimizin yapımında Bakan Yardımcımız Metin Yılmaz’ın inanılmaz katkıları ve destekleri bizleri inanılmaz memnun etmiştir. Kendisine ne kadar teşekkür etsek az olacaktır. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkürler ediyor, saygılarımı sunuyorum, dedi.

Yapılan törenin ardından kupalarını alan takımlar alkışlarla evlerine uğurlandılar.


Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2015, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128