KU GlobalAid öğrenci grubu Bolu’da mola verdi

Kadın girişimcileri desteklemek için Erzincan'a bisikletle giden KU GlobalAid öğrenci grubu Bolu’da mola verdi. Yurdaer Otel tarafından verilen akşam yemeğinde Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz 8 kişilik gönüllü...

KU GlobalAid öğrenci grubu Bolu’da mola verdi

Kadın girişimcileri desteklemek için Erzincan'a bisikletle giden KU GlobalAid öğrenci grubu Bolu’da mola verdi. Yurdaer Otel tarafından verilen akşam yemeğinde Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz 8 kişilik gönüllü bisikletçiyle bir araya geldi.

 

 Kadın girişimcilere destek olmak için günde ortalama 100 kilometre pedal çeviren bisikletçiler Bolu'ya geldi. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz aralarında yabancı öğrencilerinde bulunduğu ekibe Bolu ile ilgili bilgiler verdi. Başkan Yılmaz yaptığı konuşmada, “Dünya’nın en güzel kentindesiniz. Buna inanarak söylüyorum. Dünya’da daha yeşil birçok yer görebilirsiniz. Ben güzelliği şöyle tanımlıyorum 4 mevsimi doyasıya yaşayabilen Dünya’da ve Türkiye tek şehir Bolu” dedi.

Günde ortalama 100 km yol almayı planlayan öğrenciler ayrıca, Sakarya, Bolu, Merzifon, Tosya ve Erzincan duraklarında gençlerin farkındalık, kadın hakları, kadın girişimciliğinin önemi ve sos yo-ekonomik eşitlik konularında neler yapabileceğiyle ilgili Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a bilgi verdiler.

Bolu Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projelerini soran öğrenciler, özellikle kadınlara yönelik bir çalışma olup olmadığı hakkında Başkan Yılmaz’dan bilgi aldılar. Bunun üzerine Başkan Yılmaz, “Geçtiğimiz yıl açtığımız Umut Evi’nin en üst katına, 2500 m2 alandan oluşan bir fitness merkezi ve kafeterya açtık. Orada insanlarımız hem spor yapacak ve stres atacak. Bu proje de inşallah Umut Evi ile birleşecek ve insanlarımız evlerine daha huzurlu ve mutlu gidecekler. Bizde sizler gibi sosyal projelere katkıda bulunmaya çalışıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128