Kul Merkez’e Kocaman Bolu’ya##hb_manset.gif

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Murat Kul geçtiğimiz hafta yapılan atama ile merkeze çekildi. Kul’un ay sonunda Bolu’dan ayrılması bekleniyor. Yerine ise Ankara Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğünde...

Kul Merkez’e Kocaman Bolu’ya##hb_manset.gif

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Murat Kul geçtiğimiz hafta yapılan atama ile merkeze çekildi. Kul’un ay sonunda Bolu’dan ayrılması bekleniyor. Yerine ise Ankara Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan İnşaat Yüksek Mühendisi Cahit Kocaman'ın atandığı öğrenildi.

Geçtiğimiz Şubat ayında “Aslan Payını bayan kul aldı” başlığıyla yayınladığımız manşet haberimizde Çevre ve Şehircilik il müdürlüğünde kooperatif oturum ücretlerinden en fazla parayı mevcut il müdürü Murat Kul’un eşi Sacide Kul’un aldığını ortaya çıkarmıştık. Haberimizden sonra Valiliğe çağrılan ve oturum ücretleriyle ilgili olarak Bolu Valiliğine mavi kapaklı kalın bir dosya sunan Kul’un konu ile ilgili olarak Bolu Valiliğinde geniş bir sunum yaptığı öğrenildi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevini vekâleten yürüten Murat Kul’un merkeze çekilmesiyle ilgili karar resmi gazetede görevi vekâleten yürüttüğü için yayınlanmadı. Kul’un ay sonunda Bolu’dan ayrılması bekleniyor.

 

Sacide Kul 3.083.11 lira almıştı

 

2011 yılında kooperatif genel kurullarına gidenlerin arasında en fazla bedeli Bolu Çevre ve Şehircilik Müdürü Murat Kul’un eşi Sacide Kul 3.083.11 ile almıştı. 2011 yılında oturum ücreti alanların listesi şu şekilde sıralanmıştı; Muhsin Karagüzel 2.792.13 TL, Kemal Yurtışığı 261.87 TL, Ali Özkan 232.77 TL, Orhan Balandı 116.49 TL, Metin Bakırcıoğlu 87.29 TL ve Hayrettin Huyut 58. 19 TL.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124