Kültür İ.Ö.O’da hedef şampiyonluk

İlköğretim okulları arasında Hentbol Yıldız Kızlar İl Birinciliği müsabakalarının ikinci karşılaşmasında Kültür İ.Ö.O takımı ile Köroğlu İ.Ö.O takımı bir araya geldi.   17 Temmuz spor salonunda...

Kültür İ.Ö.O’da hedef şampiyonluk

İlköğretim okulları arasında Hentbol Yıldız Kızlar İl Birinciliği müsabakalarının ikinci karşılaşmasında Kültür İ.Ö.O takımı ile Köroğlu İ.Ö.O takımı bir araya geldi.

 

17 Temmuz spor salonunda gerçekleşen Hentbol karşılaşmasında ilk maçında olduğu gibi Kültür İ.Ö.O takımı bu kez sahadan çok farklı bir skor ile galip ayrıldı. Kültür İ.Ö.O takımı ilk karşılaşmasında Dodurga Abdi Sin İ.Ö.O takımını 17-3 yenerken, ikinci maçında ise Köroğlu İ.Ö.O takımını 25-3’lük skor ile sahadan galibiyet ile ayrıldı.

İki takımın Hentbol mücadelesi maçının ilk dakikasında Kültür İ.Ö.O takımı attığı golle maça 1-0 önde başladı. İlerleyen her dakika içersinde rakibinin defansını geçerek skoru yükseltti. Her oynanılan dakika içersinde gol atan Kültür İ.Ö.O takımı 9. dakikada 7- 0 öne geçti. Bu dakikaya kadar gol atamayan Köroğlu İ,.Ö.O takımı ilk golüne aşırtma vuruşla kavuştu 7-1. Bu golden sonra Kültür İ.Ö.O takımı skoru 8-1 yaptı. Karşılaşmanın ilk devresinin 11. dakikasında gelişen atakta penaltı kazanan Köroğlu İ.ÖO takımı penaltı vuruşunu gole çevirince skor 8-2 oldu. Müsabakanın son 7 dakikası içersinde rakip kaleye 4 gol daha atan Kültür İ.Ö.O takımı ilk devreyi 12-2 galip olarak bitirdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısının ilk dakikasında Kültür İ.Ö.O takımı skor’u 13- 2 ye getirdi. Rakibinden daha güçlü ve daha iyi  oyun kuran Kültür İ.Ö.O takımı her dakika içersinde rakip kaleye gollerini atmaya devam etti. Karşılaşmanın 17. dakikasına kadar Köroğlu İ.Ö.O takımı hiçbir gol atamazken, her kaptırdıkları topta aleyhlerine oldu. Rakip takım olan Kültür İ.Ö.O takımı güçlü oyuncularıyla skoru yükseltti. Maçın son saniyesi içersinde kazanılan penaltıyı Köroğlu İ.Ö.O takımı gole çevirdi. Maç ta 25-3 Kültür İ.Ö.O takımının galibiyeti ile tamamlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128