Kültür İ.Ö.O’dan Üçüncü şampiyonluk

İlköğretim okulları arası Hentbol Yıldız Kızlar İl Birinciliği müsabakalarının son gününde gülen ve sevinen taraf Kültür İ.Ö.O hentbol takımı oldu.   17 Temmuz spor salonunda 100. Yıl İ.Ö.O...

Kültür İ.Ö.O’dan Üçüncü şampiyonluk

İlköğretim okulları arası Hentbol Yıldız Kızlar İl Birinciliği müsabakalarının son gününde gülen ve sevinen taraf Kültür İ.Ö.O hentbol takımı oldu.

 

17 Temmuz spor salonunda 100. Yıl İ.Ö.O takımı ile Kültür İ.Ö.O hentbol takımları grup maçı olmasına rağmen final maçı gibi oynandı. İki takımın mücadelesinde Kültür İ.Ö.O takımı 100. Yıl İ.Ö.O takımını 19-6 yenerek İl Birincisi oldu. Dünkü karşılaşmadan bir gün önce Kültür İ.Ö.O Hentbol Küçük Kızlarda ve Küçük Erkeklerde İl Birinciliği kupalarını okul müzesine götürürken, dünde üçüncü kez Yıldız Kız takımı İl Birincisi olarak tamamladığı şampiyonada kupalarını okul müzesine götürdüler. Karşılaşmadan önce her iki takımın ikişer galibiyetleri bulunuyordu. Yenen takım İl Birincisi, yenilen ise il ikincisi takım olacaktı.

Karşılaşma her iki takımın oyuncularının birbirleriyle tokalaşma ve seremoniden sonra iki takım bir araya geldi. Maç iki takım içinde çok önem arz ediyordu. Kültür İ.Ö.O takımının avantajı, rakiplerini farklı skorla yenmesi, 100. Yıl ise rakip takımları az sayılı gollerle rakibini yenmiş olmasıydı. Çoğunlukla Voleybol oyuncularından oluşturduğu Kültür İ.Ö.O takımı daha aktif ve daha çabuk oyun kuran bir takım olarak sahaya çıktı. Her iki takımda birbirine denk görünse de oyun içersinde daha fazla gol atan ve fark yapmaya çalışan Kültür İ.Ö.O takımı oldu.

İki takım oyuncuları arasında geçen hentbol mücadelesinin ilk dakikası içersinde Kültür İlköğretim okulu 1. dakikada 1-0 öne geçti. 1-0 galibiyetin ardında 100. Yıl ilköğretim okul takımı beraberlik golünü attı. İkinci dakikada 100. Yıl İlköğretim okulu attığı 2. gol ile 2-1 öne geçti. Kültür İlköğretim okulu 10. dakika 3-2 öne geçti. Bu dakikalardan sonra rakip takımın her hatasından faydalanan ve topu kapıp kaleye giden Kültür İlköğretim oyuncuları gol atmaya devam etti. Skor 14. dakikada 5-2 oldu. İlk devrenin tamamlanmasına 1 dakikalık zaman içersinde Kültür İlköğretim oyuncuları skoru 9-2 yaptı. İlk devre Kültür İ.Ö.O takımının 9-2 lik galibiyeti ile tamamlandı.

Karşılaşmanın ikinci devresine 7 gol farkla başlayan Kültür İlköğretimli oyuncular, rakip saha da gol atmak için pozisyonları daha çok yarattılar. Rakibin boş bıraktığı alanlardan kaleye şut çekerek gol kazandılar. Karşılaşmanın ilk dakikasında 9-3 olurken, 4. dakikasında 10 golünü atarken durum 10-3 oldu. 100. Yıl oyuncularının her attığı şutu çok iyi karşılayarak kale dışına uzaklaştıran Kültür İlköğretim kalecisi takımını gol yemekten kurtaran en etken kişi oldu. İlerleyen dakikalarda İki gol daha atan 100. Yıllı oyuncular farkı kapatmak için çaba sarf etti. Yapılan bariz hatalar neticesinde çok top kaybedince rakibine fırsat kazandırdı. Maçın son iki dakikası içersinde skor 17- 6 oldu. Son bir dakika kala iki gol daha atan Kültür İ.Ö.O takımı maçı 19-6 kazandı ve Bolu İl Birincisi oldu.

İl Birincisi olan Kültür İ.Ö.O takımı ileriki zamanda belli olacak bir ilde düzenlenecek olan Grup şampiyonasında ilimizi temsil edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128