Kültür Şampiyon gibi

İlimiz İlköğretim okullar arası Küçük Erkekler Hentbol İl Birinciliği müsabakasında Kültür İ.Ö.O takımı ile Canip Baysal İ.Ö.O takımı grup müsabakasında bir araya geldi. Daha önce oynadığı...

Kültür Şampiyon gibi

İlimiz İlköğretim okullar arası Küçük Erkekler Hentbol İl Birinciliği müsabakasında Kültür İ.Ö.O takımı ile Canip Baysal İ.Ö.O takımı grup müsabakasında bir araya geldi. Daha önce oynadığı karşılaşmada bir galibiyeti olan Kültür İ.Ö.O takımı rakibi Canip Baysal İ.Ö.O takımını farklı skorla 35-2 yendi.

 

Dün 17 Temmuz spor salonunda oynana müsabakanın ilk devresinin hemen başında 1-0 öne geçen Kültür İ.Ö.O takımı attığı arka arkaya sayılarla farkı yükseltti. Karşılaşmanın ilk on dakikası içersinde skor’u 11-0 a getirdi. Her dakika içersinde güçlü olmayan takımı karşısında Her kazandığı topu kaleye göndererek skoru daha da arttırdı. 12. dakikada skoru 17-0 a getiren Kültür İ.Ö.O oyuncular kalan 4 dakikalık zaman içersinde 3 gol daha atarak ilk devreyi 20-0 olarak bitirdi.

Karşılaşmanın ikinci devresinde oyun açısından daha güçlü bir talkıma sahip olan Kültür İ..Ö.O takımı ikinci devreye gol ile başladı. Maçın 6. dakikasına kadar durum 25-0 oldu. Bu dakika içersinde Canip Baysal İ.Ö.O takımı oyuncularının kaleye attığı şutu kaleci ellerinden kaçırınca skor 25- 1 oldu. Maçın ilerleyen dakikalarında skoru yükselten Kültür İ.Ö.O takımı ikinci golünü penaltıdan yedi ve maç 30-2 oldu. Kalan 5 dakikalık zaman içersinde Kültür İ.Ö.O takımı 5 gol daha atarak sahadan ikinci maçında 35-2 galip ayrılarak şampiyonluğa doğru ilerlemeye devam etti. Çarşamba günü Dağkent Kıroğlu İ.Ö.O takımı ile karşılaşacak olan Kültür İ.Ö.O takımı bu maçtan da galip geldiğinde İl Birincisi olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128