Kupa şehitlere adandı

TBMM Parlamenterler Futbol Takımı, Türkiye ile Kenya arasındaki ikili ilişkilerin 50. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen dostluk maçında Kenya Meclis Futbol Takımı'nı 3-1 yenerek kazandığı kupayı şehitlere adadı.

Kupa şehitlere adandı
Haber: Semih Baykal

Türkiye'den Kenya’ya giden TBMM Parlamenterler Futbol Takımı'ndaki milletvekilleri, başkent Nairobi'deki Parklands Spor Kulübünün sahasında Kenya Meclis Futbol Takımı ile karşılaştı. "Dostluk maçı" adı altına organize edilen karşılaşmaya Türk ve Kenyalı milletvekilleri ile Türkiye'nin Nairobi Büyükelçisi Ahmet Cemil Miroğlu, Kenya'daki TİKA temsilcileri ile çok sayıda Türk ve Kenya vatandaşı katıldı. TBMM Parlamenterler Futbol Takımı'nın 3-1 kazandığı maçın gollerini AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ile AK Parti İstanbul Milletvekili Durmuş Ali Sarıkaya, Kenya takımının tek golünü ise Kakamega Eyalet Senatörü Cleophas Malala attı.

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü sporun evrensel bir dili olduğunu belirterek "Biz bu tür organizasyonları düzenli olarak yapıyoruz. Kenya ile ilk oldu fakat devamı gelecek" ifadesini kullandı.

Kenyalı Milletvekili Daniel Wanyama Webuye de maçın iki ülke arasındaki ilişkileri daha da geliştirilebilecek bir köprü görevi gördüğünü dile getirerek "Türkiye'den alacağımız çok şey var. Özellikle Türkiye'nin ekonomi alanında bizden çok ileride olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda Türkiye'den faydalanabileceğimiz alanları yüz yüze konuşup birbirimizden bir şeyler öğreniyoruz." diye konuştu.

Webuye, Türkiye'de düzenlenecek ikinci maç için daha iyi hazırlanacaklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2018, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128