Liderin Kalecisi Atacan (ANALİZ)

Zorlu Adanaspor’u Atacan’ın müthiş kurtarışlarıyla yendik. Yeni sezonda futbol olarak doyurucu oynamamıza rağmen, 8 puanla rakibimizin bir puan arkasında maç başladı. Antep deplasmanının son 20 dakikasında yeni yeni...

Liderin Kalecisi Atacan (ANALİZ)

Zorlu Adanaspor’u Atacan’ın müthiş kurtarışlarıyla yendik. Yeni sezonda futbol olarak doyurucu oynamamıza rağmen, 8 puanla rakibimizin bir puan arkasında maç başladı.

Antep deplasmanının son 20 dakikasında yeni yeni topu yere indirerek, oyun yapmaya başlamıştık. Adana maçına çıkarken, içimde en küçük bir endişe taşımadan ve iyi futbol oynamayacağımızı düşünmüştüm. Bu beklentilerimi maçı soran birçok arkadaşıma söyledim. İçlerinde endişe taşıyan arkadaşların rahatlamasını sağlamaya çalıştım.

Karşılaşma başladığı andan ilk 45 dakikanın son düdüğüne kadar sahada bariz Boluspor üstünlüğü vardı. Sahanın her yerinde, gol pozisyonlarında hep Boluspor vardı.

İlk yarıda girdiğimiz 3 net gol pozisyonundan faydalanamayınca, soyunma odasına beraberlikle girdik. Beraberlik ile giriş bize ikinci yarıda dikkatli olmamızı, gol atmamızı önerir gibiydi. Nitekim istenilen golü 48. Dakikada atarak, rahat oyun oynamamızı sağladı.

Aslında ilk yarıda yakaladığımız pozisyonlarda 2 gol bulmuş olsaydık, maçın sonucu mutlaka daha farklı olurdu. İkinci yarının hemen başında bulduğumuz gol sonrası, Caner ceza alanının içinde yakaladığı pozisyonu gol yapabilseydi yine farka gidebilirdik.

Dakikalar ilerledikçe oyun ortada gibi görünsede rakibimiz oyunu bizim sahamıza yıkmaya başladı. Rakibin kazandığı faul atışlarıyla cesaret sağlayan Adanaspor, daha fazla yüklenip, gol pozisyonu yarattı.

Galip olmanın ve geçtiğimiz haftaların psikolojisiyle Boluspor son 15 dakika yine geriye yaslandı. Oyunu açıp, kenarlara yaymak yerine, orta alana sıkıştırdığı yapıyla kalemizde 3 net gol pozisyonu verdik.

İkinci yarıdan başlayarak özellikle 80. dakikadan sonra özellikle Atacan Boluspor kalesinde devleşti. 3 Net golü çıkaran Atacan, maçın başında da çıkarak aldığı yan toplarla bütün eleştirilerimize cevap verir nitelikte kurtarışlar yaptı. Adana maçını alarak liderlik koltuğuna oturan Boluspor’da hiç şüphe yok ki, Atacan günü adamı, maçın kahramanı oldu. İlk geldiğinde uzun süre oturmuş, kaleyi teslim aldığında inanılmaz işler yaparak Süper Lige göz kırpmaya başlayan Atacan vardı kalemizde.

Karşılaşmanın televizyondan verilmesi, yazın son günleri olmasından olsa yine beklenen seyircimiz stadyumda yoktu.

Karşılaşma için söylenecek pek bir şeyin olduğunu düşünmemekteyim. Boluspor Adana maçının ilk yarısında kendisine yakışan futbolu oynamaya başladı ve gün geçtikçe de daha iyi olacağının sinyallerini verdi.

Almış olduğumuz galibiyet bizi liderlik koltuğuna oturttu. Bundan sonra daha dikkatli ve daha çok çalışarak elimizdeki liderliği bırakmamalıyız.

Şampiyonluğa giden yolda, her maç kendi kahramanını yaratacaktır. İsimler her hafta değişik olabilir ama Boluspor sonuca gidecektir.

Cihat Hoca maçın zor geçeceğini bildiğinden olsa gerek, takımı da ona göre çıkarttı. Oyundan düştüğümüz anda yaptığı değişiklikle denge kurması olumlu, yedek oyuncuları ısınmaya geç çıkarması olumsuzdu.

Şimdi verilen ara ile liderliğin keyfini çıkarıp, Göztepe maçına hazırlıklarımız yapmalıyız. İzmir’den alınacak puan yada puanlar bize rahat nefes almamızı sağlayacağı gibi, yarınlara daha güvenle bakmamızı sağlayacaktır.

İnanıyorum ki, Boluspor bundan sonra oynayacağı maçlarda ne istediğini bilen, ne yapacağını ortaya koyan ve galibiyete giden yollarda göze hoş gelen futbol oynayacaktır.

Kalede Atacan, sahanın ve maçın adamı oldu, tebrikler. Erkam, zaman zaman hata yapsada iyi niyeti ve yüreği ile oynaması umut veriyor. Sercan, oyundan düşmemeye çalıştı, başarılı da oldu. Gençer, yaptığı hata Adanaspor’un ilk yarıdaki tek pozisyonu oldu. Veli, cezalı duruma düşmesi olumsuz ama son anda yaptığı müdahaleler son derece olumlu.

Caner, kaçırdığı net gole karşılık bu hafta daha fazla çalıştı. Onur, her geçen gün daha iyi oluyor. Onur Bektaş, orta alanda sırıtmadan verilen görevi en iyi şekilde yapanlardandı. Fatih, hatalarını asgariye indirerek ve takıma faydasını artırarak oynamaya başladı.

Ferhat, pozisyona giremediyse de takımımızın en önemli kozu. Ümit, hırsı, çalışkanlığı ve kazanma azmi takıma güç veriyor.

Yedek oynayan arkadaşlar elinden geleni yapmaya çalıştılar.

Takımın en büyük gücü olan taraftarımız 90 dakika süresince tezahürat yaparak destek oldular.

Bundan sonra liderliği nasıl koruyacağımızı başarılarımıza başarı katmak adına çalışacağımızı biliyorum. 5. Haftada liderlik koltuğuna getiren ve mutlu olmamızı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128