Liseler arası Matematik Yarışması 19 Kasım’da

OYAK Çimento Grubu Şirketlerinin, faaliyet gösterdiği illerde 2002'den bu yana düzenlenen liseler arası matematik yarışmasının bu yıl onuncusu yapılacak.   OYAK Çimento Grubu Şirketlerinin, faaliyet gösterdiği...

Liseler arası Matematik Yarışması 19 Kasım’da

OYAK Çimento Grubu Şirketlerinin, faaliyet gösterdiği illerde 2002'den bu yana düzenlenen liseler arası matematik yarışmasının bu yıl onuncusu yapılacak.

 

OYAK Çimento Grubu Şirketlerinin, faaliyet gösterdiği illerde 2002'den bu yana düzenlenen liseler arası matematik yarışmasının bu yıl onuncusu yapılacak. Yarışma bu sene Adana, Balıkesir, Batman, Bolu, Düzce, Hatay, Kahramanmaraş, Kocaeli, Mardin, Ordu, Rize, Sakarya, Sivas, Tekirdağ ve Zonguldak illerinde düzenlenecek. Bu illerde organizasyona Adana Çimento, Mardin Çimento, Bolu Çimento, Ünye Çimento, Aslan Çimento, Oyak Beton, Renault MAİS, Erdemir, İsdemir, Ermaden ve Tukaş ev sahipliği yapacak.

Son 9 yılda 2 bin 967 okulda 11 bin 868 öğrencinin katıldığı yarışma, 19 Kasım Cumartesi günü düzenlenecek.

Bu yıl Aralık ayının son haftası içinde açıklanacak sonuçlara göre yarışmaya katılan öğrenci, öğretmen, okul müdürü ve okullara şu ödüller verilecek "İl birincisi olan okulun öğrencisi, öğretmen ve okul müdürlerine birer Cumhuriyet altını ile plaket, finali kazanan şampiyon okulun öğrenci, öğretmen ve okul müdürlerine biner liralık altın, finalde şampiyon olan okula 15 bin lira değerinde karma laboratuvar, şampiyon öğrencilerin ailelerine biner liralık hediye çeki."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128