Liseler arası tüm futbol maçları iptal edildi

Bolu’da önceki gün Karaçayır Spor Kompleksinde oynanan Okullar arası futbol maçı sonrası çıkan olaylar sonrası İlimizde düzenlenen liseler arası tüm futbol karşılaşmaları Bolu Valiliği tarafından iptal edildi.

 Liseler arası tüm futbol maçları iptal edildi

Haber: Spor Merkezi

Okullar arası futbol maçları önceki gün çıkan olaylar nedeniyle Bolu Valiliği tarafından iptal edildi. Konuyla ilgili Bolu Valiliğinin yaptığı açıklama ise şöyle; “11 Aralık 2014 tarihinde İlimizde bir grup lise öğrencisinin kısa süreli eylemleri yerel ve ulusal basında yer almıştır.

Olayın, İlimizde iki lise arasında oynanan futbol karşılaşması sonucunda alınan mağlubiyet sonrası mağlup olan lise öğrencilerinin kendiliğinden gelişen kısa süreli bir eylemi olduğu anlaşılmış, kısa süre içinde kolluk kuvvetleri tarafından dağılmaları konusunda ikna edilerek herhangi bir taşkınlığa meydan verilmeden dağılmaları sağlanmıştır. Konu ile ilgili olarak gerekli incelemeleri ve gerektiğinde soruşturmayı yapmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden iki maarif müfettişi görevlendirilmiştir. Ayrıca İlimizde düzenlenen liseler arası tüm futbol karşılaşmaları Valiliğimizce iptal edilmiştir. Gerek okullar arası müsabakalarda ve gerekse şehrimizi temsil eden takımların müsabakalarında centilmenlik ve rakibe saygının, yenmek kadar yenilgiyi de doğal karşılamak ve hazmetmek, daha iyi olmak için daha çok çalışmaya teşvik kaynağı olarak görmek gerektiğinin sadece öğrencilerin değil, tüm sporseverlerin bilmesi ve kabullenmesi gereken bir gerçek olduğu, okullar arası müsabakalarda bu tür olaylara fırsat verilmemesi için her türlü tedbirin alınacağı kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadelerine yer verdi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128