Lütfi Hoca Farkı (ANALİZ)

Erhan Beykoz yazdı...

Lütfi Hoca Farkı (ANALİZ)

Boluspor kardeş takım Denizlispor ile zorlu geçmesi beklenen karılaşma öncesi, çok önemli bir değişime imza attı. Türkiye ve Bolu'da hocaların hocası diye adlandırılan, medyatik, yaptığı dualarla gündeme oturan Lütfi hocayı maç öncesi kulübe davet edildi. Yapılan davete katılan Lütfi Hoca eşliğinde kesilen kurban ve yapılan dua ile Atatürk Stadyumuna gelindi.

Milli maç arasının iyi gelmediği korkusunu aşmamız gerekiyordu. U21 Milli takımına gönderdiğimiz Necati'de kendi takımında oynatılmadığı için milli takımda da oynatılmadı! Bütün gelişmeler bizim lehimize olması avantajımızdı.

Dezavantaj gibi görünen ama avantaj olduğuna inandığım Santos'un cezalı olması da artı olarak görüyorum. Tek şanssızlığımız TRT ile anlaşan Federasyon, şampiyonluk şarkıları söyleyen Bolulu taraftarların desteğinin azalmasına neden oldu.

Karşılaşmaya iyi başlayan Boluspor, kontra ataklarla gelen Denizli karşısında çok rahat görüntü verdi. Maçın hemen başında Denizlisporlu Kappel'in kolunun kırılması maçın en acı sahnesiydi.

Yeni yönetimin şansı, ligdeki takımların kötü oluşu, ekonomik zorluklar ve puan silme olasılıkları bizim süper lige göz kırpmamızı sağlıyor. Başlangıçtan günümüze her gelişme lehimize gidiyor. Umarım bu şansı, alt yapıda yapılan zamansız ve gereksiz değişimler gibi aleyhimize çevirmeyiz. Değişim sezon başı yada olağanüstü hallerde yapılır. Seçim öncesi verilmiş sözlerde olabilir, bunlar zamanında gerçekleşmezse sıkıntı yaşanır. Alt yapımız hiç olmadığı kadar başarı çıtasını yükseltmiş, birçok kategoride lider olarak mücadelesini sürdürüyor. Umarım bu değişimle başarı devam eder. Aksi halde verilecek her cevap geçersiz kalır.

Karşılaşma süresinde Kalecimiz Soner tehlikeli tek pozisyon yaşamadı diyebilirim. Sağ kanadımızı çok kullanmadığımız, Tunahan'a 70 dakika dayanan kenar yönetim, Özgür İleri'de ısrarını sürdürüyor. Son haftalarda oynamayan Berat ve Hakan Aslan'ın oyuna alınması, futbolcuları kaybetmemek için olsa diye düşünüyorum.

Boluspor iyi giderken, kendimize zarar vermeden, kendi kendimizi sıkıntıya düşürmedikten sonra başkalarının bizi bozamayacağını bilmeliyiz. 75 gün hak mahrumiyeti alarak statta karşılaşma bile izleyemeyecek olan Menajer Kazım Kırcı'nın görevini, Genel Kaptan Sefa Meral'in kolaylıkla yaptığını ve gereksiz harcamalardan kaçınacağımızı bilmeliyiz.

Moral motivasyonumuzu üst seviyede. Başkan Çarıkçı'nın Denizli taraftarına yaptığı jest ile gündeme düşmesi, Bolu adına alkışı hak etti. Giresun karşısında bu birlikteliğin devam etmesi gerekiyor. Başarılar bizimle olsun...

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2016, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128