Maç bitti biber gazı devreye girdi

Kozlu Belediyespor'u Karaçayır Spor Kompleksi'nde konuk eden Geredespor sahadan 3 - 3'lük skor ile 1 puan aldı. Karşılaşma sonrası bu skoru hazmedemeyen konuk takım yöneticileri, futbolcuları, teknik ekibi ve taraftarları Geredespor taraftarı ve futbolcularına ağır hakarette bulundular. Olaylar büyürken, polis anında müdahale etti.

 Maç bitti biber gazı devreye girdi

Haber: Kasım ŞAHİN

Geredespor BAL Ligi kapsamında Kozlu Belediyespor'u konuk etti. Karşılaşma sonunda ise ciddi taraftar, oyuncu ve polis ekipleri arasında ciddi olaylar yaşandı. Maç bittikten sonra deplasman taraftarlarının bulunduğu bölgeden soyunma odasına giden Geredespor futbolcularına tribünden küfür yağdı. Futbolcular ağır hakaretlere sessiz kalamazken olay kavgaya döndü. Polis anında olaya müdahale etti. Geredesporlu oyuncuya yüklenerek yere düşüren polis daha sonrasında fiziksel müdahale ile soyunma odasına soktu. Daha sonrasına oyuncu dışarı hava almak için çıkarken polise isyan etti. Oyuncu " Küfrü biz yedik, müdahale bize edildi. Nerde adalet?" diyerek tepkisini gösterdi.

POLİSTEN BİBER GAZLI MÜDAHALE

Karşılaşma sonrası Geredespor takımına küfür edilmesi üzerine oyuncularını korumak isteyen taraftarla fiziksel ve biber gazlı müdahalede bulunuldu. Taraftarlar olaylar üzerine takımına ve oyuncularına sahip çıkmak isterken biber gazına maruz kaldı. Biber gazından çocuk taraftarlarında zarar gördüğünü gören futbol severler ve polis arasında ipler iyice gerildi. Taraftarlar "Biz buranın insanıyız. Kimi kimden koruyorsunuz? Sizin vicdanınız yok mu?" diyerek isyan etti. Kızgın taraftarlar yine polisler tarafından sakinleştirildi ve biber gazına maruz kalan kişiler için ambulans çağrılarak müdahalede bulunuldu.

KOZLU BELEDİYESPORLU OYUNCULARDAN KÜFÜR YAĞMURU

Olaylar tam dindi derken Kozlu Belediyesporlu oyuncular soyunma odalarından çıkarak Geredespor taraftarına küfür etti. İçlerinde oyuncu ve teknik ekibin bulunduğu grup taraftara ağır hakaretler ve tehditte bulundu. Oyuncular " Siz Kozlu'ya geleceksiniz" diyerek tehditler savurup taraftara pet şişe ve taş attılar. Sinirlerine hakim olamayan oyuncular soyunma odalarına zarar verdi. Polislerin oyunlar yerine taraftara müdahale etmesi ile de olaylar başka bir boyuta taşındı. Taraftarlar "Küfürleri duyuyorsunuz neden içeri almıyorsunuz adamları? Pet şişe ve taş atıyorlar. Hala onları koruyorsunuz" diyerek tepkilerini gösterdiler.

BASINA SALDIRDI

Kozlu Belediyesporlu oyuncular karşılaşma esnasında basına da saldırdı. Basın görevlisi Alican Duman'a fiziksel saldırı ve hakarette bulunan futbolcular olayların fitilini ateşledi. Top oyun dışına çıkarak Alican Duman'ın bulunduğu bölgeye geldi. Oyuncu Duman'dan topu sert bir şekilde istedi. Oyun içinde top olduğunu göstererek topu vermeyen Duman'a fiziksel saldırı ve hakarette bulunan oyuncu iki takım arasında gerginliğe neden oldu. Olay sonrası oyuncu sarı kart ile cezalandırılırken basın görevlisi Alican Duman hakem kararı ile saha dışına alındı. Sahadan çıkarken de teknik ekip tarafından sözlü tacize uğradı.

Karşılaşma sonrası işini yapmaya çalışan basına da deplasman takımının teknik ekibi ve oyuncuları hakaret ve sözlü tacizde bulundu.


Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2016, 12:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
BOLULU
BOLULU - 4 yıl Önce

geredeli̇ arkadaslar burda haklilar poli̇s yalnis mudalede bulundu.

Kozlulu
Kozlulu - 4 yıl Önce

haber tamamen yanlıştır karşı tarafta kozlulu futbolculara agır küfürler edılmıstır ve otoparktaki alkol alan insanlara polis müdahale yapmamıstır ve ordaki insanlar kozlulu futbolculara,yöneticilere ve taraftarlara tahrik edici hareketler,küfürler etmişler maç sonunda ise geredesporlu vatandaşlar kozluspor soyunma odasına gırmeye calıstı ve o sırada karşı taraftakı geredeli taraftarlar taş,tahta ve buldukları ne varsa kozlulu futbolculara ve taraftarlara atmaya başlamışlardır şerefli basın bunuda yazın kozluyada bekleriz.

SIRADAKİ HABER

banner128