Maçlarımızı Deplasmanda Oynayalım! (ANALİZ)

Erhan Beykoz, Boluspor-Antalyaspor maçını yorumladı...

 Maçlarımızı Deplasmanda Oynayalım! (ANALİZ)

Yine içerde çok önemli bir maç ve yine içerde kaybettik. Deplasmanda oynadığımız futbol ile içerde oynadığımız futbol arasında dünya kadar fark var.

Bu bir şanssızlık mı, beceriksizlik mi, hazırlanışta ki hatalarımız mı? Bilemiyorum! Bir hafta öncesinde, kuvvetli dediğimiz rakibimizi sahaya gömüyoruz, bir hafta sonra ne oluyorsa, rakibimiz evimizde puan yada puanlar alarak bizi ters köşe yapıyor. Bu kadar olmaz dediğimiz bu olay karşısında, yönetim olarak federasyona müracaat edip, maçlarımızı dışarıda oymamızın daha doğru olacağını düşünmeye başladım.

Karşılaşmalarda az sayıda gelen taraftarlarımızın da, benimle aynı düşündüğüne inanıyorum. Bu arkadaşlarımızın dışarıda oynayacağımız maçlara geleceklerinden de sonuna kadar eminim.

Evimizde oynadığımız Osmanlı, Kayseri maçlarının aksine bu hafta Antalya maçında 90 dakikada 3 pozisyonla karşılaşmayı tamamladık. Osmanlı ve Kayseri maçlarında girdiğimiz pozisyonların, sahaya yansıttığımız futbol güzelliklerinin aksine, Antalya maçında pek bir şey yapmamanın neden olduğunu bilemiyorum.

10 ve 19.dakikalarda iki net pozisyonu çizgiden çıkaran Antalya defansı, inançsız çekilen şutlardan dolayı rahat oldular. Oysa Kaleci Saso’nun olmadığı pozisyonların biri gol olmuş olsaydı, şuan alacağımız farklı galibiyeti yazıyor olabilirdik. Üstelik sahasında gömdüğümüz Alanyaspor, geçtiğimiz hafta Antalya’yı sahasına gömmüştü! Yani kağıt üzerinde her şeyin lehimize olduğu, rakibimizi sıfırda yakaladığımız önemli bir fırsat ve avantajla sahaya çıktık. Alacağımız bir galibiyetin, Antalyaspor’la yakın zamanda yer değiştirmemize neden olacağı da ortadaydı. Biz hayat bulalım, ilk 6 için tırmanışa geçelim derken, hayat verip, hayattan çıktık. Aldığımız sonuç ve altımızda olan takımların aldıkları sonuçlar, bizi alttaki takımlarla aynı çizgiye getirdi.

Burada özellikle yönetimi ayırmak gerektiğinin altını çizmeliyim. Böylesi bir takıma, özellikle Teknik Adam Reha Hocaya yapılması gerekenin üst düzeyi yapılıyorsa, yönetimi sonuçlardan ayırmak doğru olacaktır.

Ekonominin sıkışık olduğu, birçok futbol takımının para sıkıntısı çektiği, futbolcuların parasını alamadığı ortamda Boluspor sıkıntı çekmiyorsa yönetimi alkışlamalıyız. İşte tam da burada yönetim ile teknik kadroyu birbirinden ayırmalıyız! Teknik kadro bu gün var yarın olmayabilir, yanlışlarıyla doğrularıyla, özellikle bu ortamda ki yönetim farklarıyla yapılanları teraziye koyacak olursam, yönetimin hakkını vermem gerekir.

Yediğimiz gollerin çoğunun penaltı noktasına atılan yan ve duran toplar olması manidardır. Bütün buna karşılık önlem alamadıysak ve hala aynı şekilde gol yiyorsak, bunu birilerinin sorması, birilerinin de gerekçesini açıklaması gerekmez mi?

Taraftar desek, hiçbir teknik adama tahammül edilmediği kadar ediliyor. Bir tek kötü tezahürat yapılmadığı, aksine kötü sonuçlarda bile alkışlandığını görmezden gelemezsiniz! Basında yazılan yazıların sizleri kamçılaması gerekirken, suçlu olarak yanlışlıkla başka bahanelerde aramaya kalkarsanız, küçülürsünüz. Böyle bakacak olursanız bence biraz olan sempatinizi de kaybeder, sonuçlarına katlanmak durumunda kalırsınız.

Benim yönetimden önerim şu ki, bundan sonra içerde oynayacağımız Karşıyaka karşılaşması öncesi hayır işi yapalım. Kurban mı kesersiniz, bir kaç öğrenciye burs mu verirsiniz, yurt borcunu ödeyemeyen öğrencinin yurt borcunu mu kapatırsınız, evinde ısınacak yakıtı olmayan birine yardım mı edersiniz? Siz karar verin.

Bir hafta deplasman iyi oyun ve sonuç, sonra evimizde kötü oyun ve kötü netice Boluspor sevdalıları olarak bizi çileden çıkarıyor.

Elazığ maçını alarak, Karşıyaka maçıyla yolumuza devam edeceğimiz güzel haftaların olması dileğimle başarılar diliyorum.      

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 19:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124