Melikşah Basketbol Takımı Cahit’i aldı

Basketbol Erkekler Bölgesel Ligi’nde boy gösterecek olan Melikşah Üniversitesi Erkek Basketbol takımı, yeni transferleri 5 kişiye düzenlenen törenle imza attırdı. Melikşah Üniversitesi Erkek Basketbol takımı, geçtiğimiz sezon Boluspor Basketbol takımımızda forması giyen Cahit Turan’ı da kadrosuna kattı.

 Melikşah Basketbol Takımı Cahit’i aldı

Basketbol Erkekler Bölgesel Ligi’nde boy gösterecek olan Melikşah Üniversitesi Erkek Basketbol takımı, yeni transferleri 5 kişiye düzenlenen törenle imza attırdı. Melikşah, basketbolda hızlı bir başlangıç yaparak Göztepe Kulübü’nden Mete Doğan, Tahir Taşdelen, Tufan Fındıklı, Boluspor’dan Cahit Turan ve Anadolu Basket Takımı’ndan Aykut Karçığı ile anlaşmaya vararak 5 transfer birden yaptı. Takım Antrenörlüğüne ise Murat Hisarkaya, yardımcılığına Alper Örken getirildi.

Düzenlenen imza töreninde açıklamalarda bulunan Melikşah Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi Ahmet Mercan, “Oyuncular, kurulan bu kulüp ile hem üniversitenin tarihine geçecekler hem de Kayseri’de örnek bir kulüp olacaklar. Bu yolda üniversite yönetimi olarak desteklerimizi esirgemeyeceğiz” dedi.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mahmut Mat’ da konuşmasında, “Üniversitemiz için hem akademik hem de eğitimde ki başarı çok önemliyken diğer taraftan da sportif başarıyı ihmal edemeyiz. Ve bugün basketbol takımıyla işe başlamış bulunuyoruz. Basketbol takımımızın bu yıl bölgesel ligde önümüzde ki yıl da ulusal çapta başarılı olacağına inanıyorum.” dedi.

Konuşmasında bir de müjde veren üniversite rektörü Prof. Dr. Mat, basketbol takımının getireceği başarıların diğer sportif hareketleri tetikleyeceğini ve bunun bir spor akademisiyle taçlandırılabileceğini düşündüğünü ifade etti.

Transferler hakkında bilgi veren Melikşah Üniversitesi Basketbol Takımı Genel Menajeri Orçun Topçu, transferlerin teknik ekibin isteğine göre hızla devam ettiğini söyledi. Hedeflerin kısa vadeli başarılar olmadığını uzun soluklu başarıları hedeflediklerini söyleyen Topçu, önümüzdeki sezon Türkiye Basketbol 2. Ligine çıkmayı hedeflediklerini söyledi.

Melikşah Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı’na transferleri hakkında açıklamalarda bulunan oyuncular, Melikşah Üniversitesi ve yeni oluşum hakkında bilgi aldıktan sonra teklifleri tereddütsüz kabul ettiklerini söylediler.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2013, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124