Metin Yılmaz “Bolu’da insanlar bu sahalarda spor yapmaya başladı”

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz, “Bolu'da kış turizminden sonra insanlar bu sahalarda spor yapmaya başladı. Ağrı'da da altyapı ve tesis noktasında bizde bakanlık olarak katkı sağlarız” dedi.

 Metin Yılmaz “Bolu’da insanlar bu sahalarda spor yapmaya başladı”

Çeşitli gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Iğdır'a giden Yılmaz, Vali Ahmet Pek'i makamında ziyaret ederek, spor alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kentte yaptırılan ve devam eden çalışmaları incelemek üzere Iğdır'a geldiğini söyledi. Bakanlık olarak çalıştıklarını anlatan Yılmaz, bu çalışmalar kapsamında farklı illere ziyaretlerde bulunduklarını belirtti. Yılmaz, bir gazetecinin Ağrı Dağı'nın turizme kazandırılması yönünde çalışmaları bulunup bulunmadığı şeklindeki sorusuna  “Ağrı Dağı ile ilgili herhangi bir çalışmamız söz konusu değil, ama düşüncelerimiz var. Daha önce milletvekili olarak görev yaptığım yerde aynı şeyleri sürekli olarak konuştuk. Ağrı Dağı ile ilgili de düşüncelerimiz var. Biz de isteriz ki bu güzel dağ turizme kazandırılsın” dedi.

Daha önce Bolu'da görev yaptığını ve kış sezonu bitince tesislerde spor sahası yaptıklarını anlatan Yılmaz, şunları kaydetti “Bolu'da kış turizminden sonra insanlar bu sahalarda spor yapmaya başladı. Ağrı'da da altyapı ve tesis noktasında bizde bakanlık olarak katkı sağlarız. Geliştirilebilirse neden turizme kazandırılmasın ki bu mümkün olacaktır. Ama bir değerlendirme yapıp oradaki envantere bakmak lazım. Bu ön çalışmalar yapılınca daha güzel şeyler söylenebilir. Bu çalışmalar yapılınca belki de sayın bakanımız Suat Kılıç ile birlikte buraya ziyarette bulunuruz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2013, 22:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124