Milletvekilleri Çalışmaların stresini sporla atacak

Milletvekilleri zaman, zaman gerginleşen ve tartışmalara kadar varan Genel Kurul çalışmalarının stresini “TBMM 6. Spor Oyunları”nda yarışarak atacak

 Milletvekilleri Çalışmaların stresini sporla atacak

Milletvekilleri, TBMM 6. Spor Oyunları'nda bowling, tenis, masa tenisi, atıcılık, dart, okçuluk, futbol, basketbol ve voleybol dallarında yarışacak. Milletvekilleri yarışmak için bu spor dallarından en çok masa tenisine ilgi gösterdi. Masa tenisini tercih eden milletvekilleri şöyle: AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi, AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın, AK Parti İstanbul Milletvekili Bilal Macit, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, MHP Bursa Milletvekili Necati Özensoy, AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal, AK Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu ve AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç.

Masa tenisinden sonra milletvekillerinin en çok tercih ettiği spor dalı bowling oldu. Bowlingi; Turan, Soysal, Çiftçi, Şahin, Şener, Aydın, Macit, Erdem, Özel, Sait, Önal, Kiler ve Ramazanoğlu tercih etti. Üçüncü sırada tercih edilen ise futbol. Futbolu tercih edenler; Küpçü, Kaşdemir, Aydın, Macit, Altay, Geldi, Kaplan, Gürşan ve Köse.

Tenisi Çonkar, Aydın, Kaplan, Kiler ve Ramazanoğlu tercih ederken; Çonkar ve Geldi'nin başka bir tercihi de atıcılık oldu. Dart oyununda Soysal, Çiftçi, Şahin, Şener, Güneş, Özensoy, Önal yarışacak. Okçuluğu Soysal, Aydın; satrançı Güneş, Tanal, Kaplan, Sait; voleybolu Arslan, Aydın, Altay, Özensoy, Özel, Özdağ, Kiler ve Kılıç; basketbolu ise Şükür, Aydın, Macit, Kaplan, Özensoy ve Özel tercih etti. TBMM 6. Spor Oyunları, 27 Haziran Çarşamba günü sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2013, 20:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER