Milli antrenörlerin hedefi büyük

Bolu’da kamp çalışmalarına devam eden Cimnastik Milli Takımlarının antrenörleri Mahir Şenol, Şenol Türkdoğan ve Sinem Türkdoğan Bolu’da en iyi sporcuları topladıklarını belirterek hedeflerinin Akdeniz Oyunları...

Milli antrenörlerin hedefi büyük

Bolu’da kamp çalışmalarına devam eden Cimnastik Milli Takımlarının antrenörleri Mahir Şenol, Şenol Türkdoğan ve Sinem Türkdoğan Bolu’da en iyi sporcuları topladıklarını belirterek hedeflerinin Akdeniz Oyunları ve Olimpiyatlarda başarı yakalamak olduğunu söylediler.

 

Murat Canbaş Spor Salonu’nda çalışmalarına devam eden Cimnastik Milli Takım antrenörlüğü ile birlikte Cimnastik Federasyonu Teknik Kurulu Üyeliğini de yürüten antrenörlerden Mahir Şenol ilk amaçlarının Olimpiyatlar olduğunu söyleyerek şu şekilde konuştu “Federasyon seçimlerinden sonra Suat Bey’in bayağı bir yükü ortaya çıktı. Eski federasyon bayağı bir angarya iş bıraktı. Baya yoğun çalışıyor. İlk iş olarak ta, amacımız, Olimpiyat. Olimpiyatlara nasıl gideriz. İlk hedefimiz bu olduğu içinde, hemen altyapı gruplarına önem verdik. Birinci etapta ve ikinci etapta ilk 10’a giren küçük sporcular, ilk 10’a giren yıldız sporcular ve ilk 5’e giren yıldız sporcuların hepsinin listesini çıkartıp, hemen bir kamp düzenledik. Gençler kategorisinde Milli Takım sporcuları hepsi. Gelen sporcularda E-OFF hazırlık kampına geldiler. Şu an gençlerimiz, E-OFF için hazırlık yapıyorlar. Yıldız sporcularımızda, yaşları 2020 Olimpiyatlarına tuttuğu için, onları da şimdiden tespit etmeye çalışıyoruz. Bu bağlamda çocukların hepsi bu yaşlarda seçilecek, onların üzerine 7 yıl boyunca ne ekleyebilirsek ne verebilirsek ne katabilirsek katmaya çalışacağız. Senede 2-3 tane kamp yapmayı planlıyoruz. Kampların hepsinde de en iyi 10 sporcu bazen 15 sporcu gözümüze çarpan varsa, belki dereceye girmemiştir. Dereceye girme şansı olan bütün çocuklarımızı gözetim altında tutuyoruz” dedi.

2020 olimpiyatlarına ülkemiz aday

Şenol’dan sonra konuşan bir diğer antrenör Şenol Türkdoğan ise başarılarını katlamak istediklerini söyledi ve şunları ifade etti “2020 olimpiyatlarına ülkemiz aday. Umuyoruz ki başarılı oluruz Olimpiyatları ülkemize alırız. Bu bağlamda baktığımızda 2020 Olimpiyatlarında biz, nasıl yarışırız diye düşündüğümüzde, şu anda sporcu seçsek, 2020 Olimpiyatlarına yaşları tutmaz. Bu nedenle mevcut sporcularımızı belirledik. Aynı zamanda gençlerimiz mevcut. Bu sene Avrupa Gençlik Oyunlarımız var. Avrupa Gençlik Oyunları’nda daha önce başarılı olduk. Bu başarıyı daha da katlamak istiyoruz. Genç sporcularımızı da buraya topladık. Onların üzerinde de yoğun çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Umarız başarılı oluruz” dedi.

Akdeniz oyunları için toplandık

Ritmik Cimnastik Milli Takım Antrenörü Sinem Türkdoğan tempolu bir çalışma içinde olduklarını belirterek şunları söyledi “Bu bizim hazırlık kampımız. Bundan sonra Azerbaycan’a gitmeyi düşünüyoruz. Orada da bir kamp yapmayı düşünüyoruz. Bu takımı bu yıl yapılacak olan Akdeniz Oyunları için topladık. Bunların arasından en iyi sporcularımızı seçip, orada yarıştıracağız. Bu kampların amacı bu. Kampımız 26 Ocak’ta başladı ve 6 Şubat’ta sona erecek. Bu dönem içerisinde tempolu bir şekilde çalışıyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128