Milli Egemenlik İ.Ö.O finale adını yazdırdı

İlköğretim okulları arasında devam eden Küçük Kız Voleybol müsabakasında artık sona gelindi. 17 Temmuz spor salonunda dün gerçekleşen yarı final müsabakalarında finale kalan Milli Egemenlik İ.Ö.O...

Milli Egemenlik İ.Ö.O finale adını yazdırdı

İlköğretim okulları arasında devam eden Küçük Kız Voleybol müsabakasında artık sona gelindi. 17 Temmuz spor salonunda dün gerçekleşen yarı final müsabakalarında finale kalan Milli Egemenlik İ.Ö.O takımı ile Yukarısoku İ.Ö.O takımı bugün saat 11.00 de final maçında bir araya gelecek.

 

Milli Egemenlik ilk finalist oldu

İlimiz İlköğretim okullar arası Küçük kızlar Voleybol İl Birinciliği yarı final maçının ilkin de A Grubu Birincisi Milli Egemenlik İ.Ö.O takımı ile B Grubu İkincisi Abant İ.Ö.O takımı günün ilk karşılaşmasında bir araya geldi. Her iki takım yarı finale kadar rakiplerini eleyerek adını yazdırmışlardı. Dün gerçekleşen maçta her iki takım finale kalabilmek için oldukça başarılı bir oyun sergilediler. Başa baş geçen maçta Milli Egemenlik güçlü oyuncuları ile rakibi karşısında oldukça zorlu anlar yaşadı. İlk setin başından itibaren karşılıklı alınan sayılarla uzun süre beraberlikle maç devam etti. Smaçlarla sayı alan Milli Egemenlik rakibinden üstün bir performans sergiledi. Maçın ortalarına doğru maçı bırakmayan Abant İ.Ö.O takımı eşitliği sağlasa da rakip takımın şutlarına cevap veremedi. İlk sette daha iyi oyun çıkaran Milli Egemenlik İ.Ö.O takımı ilk seti 21-10 kazanarak 1-0 öne geçti. Karşılaşmanın ikinci setinde yine heyecan ön plana çıktı. Heyecanlı ve çekişmeli geçen ikinci setin başlarında karşılıklı alınan sayılarla oyun devam etti. Daha aktif oyun oynayan Milli Egemenlik aradaki sayı farkını arttırmaya çalıştı. Rakip saha içinde boş alanlara topu atınca rakibi karşısında sayı farkı daha da arttı. Setin sonunda ise yine kazanan Milli Egemenlik oldu. Milli Egemenlik İ.Ö.O takımı ikinci seti 21-14 ve her iki seti de 2-0 kazanarak Finale adını yazdıran ilk isim oldu. Bugün 17 Temmuz spor salonunda gerçekleşecek olan Küçük Kızlar Voleybol İl Birinciliği müsabakasında Final maçında Milli Egemenlik İ.Ö.O takımı ile Yukarı soku İ.Ö.O takımı bir araya gelecek. Kazanan Bolu İl Birincisi olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128