Milli Egemenlik O.O şampiyonluğu garantiledi! 3-1

Voleybol yıldız kızlar il birinciliği okul müsabakalarında 4’lü final karşılaşmaları dün gerçekleştirilen iki maçla başladı. Günün ilk maçında turnuvanın iki favori takımı Milli Egemenlik...

Milli Egemenlik O.O şampiyonluğu garantiledi! 3-1

Voleybol yıldız kızlar il birinciliği okul müsabakalarında 4’lü final karşılaşmaları dün gerçekleştirilen iki maçla başladı. Günün ilk maçında turnuvanın iki favori takımı Milli Egemenlik O.O ile Atatürk O.O karşı karşıya geldi.

 

Voleybol yıldız kızlar il birinciliği okul müsabakaları 4’lü final karşılaşmaları dün gerçekleştirilen iki karşılaşmayla başlandı. Günün ilk maçında Milli Egemenlik O.O ile Atatürk O.O karşı karşıya geldi. Maça iyi başlayan Milli Egemenlik O.O ilk sette üstünlük sağlayarak ilk dakikalardan itibaren farkı açmaya devam etti. İlk sette rakibine sadece 12 sayı şansı tanıyan Milli Egemenlik O.O ilk seti 25-12 kazanarak durumu 1-0’a getirdi. İkinci sette aynı şekilde ilk dakikalardan itibaren yine Milli Egemenlik O.O üstünlüğü vardı. Bu sette de rahat bir oyun sergileyen Milli Egemenlik O.O seti 25-14 kazanarak skoru 2-0 yaptı ve rahat bir nefes aldı. Üçüncü sette iki takımda karşılıklı sayılarla başladı fakat ilk iki sete oranla bu sette daha farklı bir Atatürk O.O vardı sahada. Milli Egemenlik O.O’nun kaptanının sakatlanıp oyundan çıkması da Milli Egemenlik O.O üzerinde olumsuz bir etki yarattı ve bu seti Atatürk O.O 25-21 kazanarak durumu 2 -1’e getirdi ve maçtan kopmadığını gösterdi. Fakat 4. setin başında Milli Egemenlik O.O antrenörü tekrar takım kaptanını oyuna dahil ederek maçın seyrini değiştirdi. Sete çok iyi başlayarak ilk dakikalardan itibaren tekrar üstünlük kurmaya başlayan Milli Egemenlik O.O bu sette de rakibine 12 sayı şansı tanıyarak seti 25-12 kazandı ve maçtan 3-1’lik skorla galip ayrılarak şampiyonluğu büyük ölçüde garantiledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124