Milli Trampolinciler Bolu’da

Trampolin Cimnastik Milli Takım Hazırlık Kampı önceki gün ilimizde başladı. Milli sporcularımız 6 Ekim’e kadar Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını Bolu’da sürdürecek. Kampta Bolulu aynı zamanda teknik kurulu üyesi de olan milli antrenör ve sporcu da yer alıyor.

Milli Trampolinciler Bolu’da

Haber: Erol Değirmenci

Hedef Avrupa Şampiyonluğu
Murat Canbaş Spor Salonu’nda hazırlıklarını sürdüren Milli Takımımız ile ilgili olarak gazetemize konuşan Milli Antrenör ve Teknik Kurul Üyesi olan Bolulu Antrenör Caner Güzeltürk kamp ve takımın hedefleri hakkında şunları söyledi:  “11-12 ve 13-14 yaş grupları arasında Türkiye’nin en iyi 16 sporcusunu Bolu’ya davet ettik. Bu iller arasında İzmir, Konya, Bolu, Çankırı, Mersin, Samsun illeri yer alıyor. 7-9 Ekim tarihleri arasında 44.Kardeşlik Kupası Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenecek. Sporcularımızı bu şampiyona için Bolu kampına davet ettik. Bolu’yu seçmemizin nedeni Türkiye’nin en iyi imkanlarının Bolu’da olmasıdır. En iyi hocalarımız yine Bolu’da. Sporcuların müsabakalara daha iyi ve sağlıklı şartlarda spor yapabilmeleri ve hazırlanabilmeleri için tüm imkanlar burada mevcut. Bakanlığımız, Federasyonumuz ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün destekleriyle şartlarımız çok iyi durumda. Bu yüzden Bolu’dayız. Burada en az 4-5 madalya bekliyoruz. Hedefimiz 2020 ve 2024 Olimpiyatlarında madalya ve finaller yapmak. Bunun altyapısını Bakanlık ve Federasyonumuzla oluşturmaya çalışıyoruz. Kamp Müdürümüz Sayın Saip Garipoğlu’na da desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Kampta yer alan sporcular şöyle:

Yaren Cesur  (İzmir), Sıla Karakuş (İzmir), Elif Ceren Çolak (Konya), Sena Elçin Karakaş (İzmir), Cansın Tosuner (İzmir), Sıla Musluk (Bolu), Gökçe Buz (Çankırı), Neval Kağnıcı (Çankırı), İsmail Eren Torunoğlu (Mersin), Baran Topçu (Mersin),  Emirhan Danış (Konya), Utku Yılmaz (Samsun), Emre Yağmur (Mersin), Muhammed Emin Duman (Bolu), Ertuğ Elmas Altındağ (İzmir), Umut Sipahioğlu (Konya).

Milli antrenörlerimiz ise şu isimler:

Teknik Kurul Üyesi M.Caner Güzeltürk (Bolu), Rıfat Çağdaş Keskür (Samsun), Zaharia Abramaşvili (Samsun), Kenan Akdemir (Mersin), Aysun Yıldırım (İzmir), Şükrü Alp Arı (Konya), Yavuz Selim Tekin (Konya), Erat Demir (Çankırı).

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER