Milliler Gölcük’te Moral Depoladı

Avrupa Şampiyonu ve Dünya üçüncüsü Ampute Milli Futbol Takımı, Bolu Belediyesi’nin düzenlediği organizasyonla Bolu’nun doğal güzelliklerinden biri olan GölcükTabiat Parkı’nda gezerek moral depoladı. Milli Takım Kaptanı Osman Çakmak, “ Dünya kupasını kazanıp, başkanımıza verdiğimiz sözü tutacağız” dedi.

Milliler Gölcük’te Moral Depoladı
HABERİN GALERİSİ
Milli takım

Milli takım

 

Haber: Kasım ŞAHİN

Avrupa Şampiyonu ve Dünya üçüncüsü Ampute Milli Futbol Takımı, Meksika’da yapılacak olan Dünya Şampiyonası için Bolu’da kamp hazırlıklarına devam ediyor.Bolu Belediyesi’nin düzenlediği organizasyonla Gölcük Tabiat Parkı’nda bulunan restoranda yemek yiyen teknik ekip ve sporcular moral depoladı. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Milli takımı Antrenörü Uğur Özcan, Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı'nın da katılımıyla gerçekleşen etkinlik kapsamında sporculara belediye tarafından çeşitli hediyeler verildi. Milli takım adına kaptan Osman Çakmak da Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a tüm futbolcuların imzasının bulunduğu milli formayı hediye etti.

Ampute Milli Takım Kaptanı Osman Çakmak“Biz her zaman ülkemizi sevince boğmak istiyoruz ama bazen üzücü şeyler oluyor. Ben Bolu’ya geldikten sonra sayın başkanımızın bizi Bolu’ya davet etmesi ,bir kampınız burada olursa çok mutlu oluruz demesi bizi sevindirdi. Bizler de geldik. İlgi alaka sağ olsun başkanımızdan, sayın valimizin gelmesi sağ olsun.  Hocalarımız nezdinde başkanıma ve tüm ekibe teşekkür ediyorum. Bizim de bu saatten sonra üstümüze düşen görev var. İnşallah Ampute Futbol Türkiye’den sorulur.  Bolu’da yapmış olduğumuz kamp yüzünden başkanımızı biraz yorduk. Biz de inşallah o kupayı aldıktan sonra Bolu’ya gelip kupa sözünü tutmuş olmak istiyoruz. İkinci kampı verdiği için de teşekkür ediyoruz “dedi.

Ampute Futbol Milli takımı Antrenörü Uğur Özcan ise, “ Öncellikle sayın başkanımıza bizi ağırladığı için teşekkür ediyorum. Geçen sene Ağustos ortasında Aksaray’da sıcakta kamp yaparken , bu sene bizi burada ağırlayan başkana teşekkür ediyorum.” söyledi.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, böyle bir ekibi misafir etmenin onurunu yaşadığını belirterek“Spor deyince akan su Bolu’da duracak. Spor ile Türkiye arasındaki ilişkilerin tamamında Bolu söz sahibi olmak durumunda ev sahipliği yapmak zorunda. Tabi bu konuda belediyenin imkanları belli. Bolu’da da bu sene 157 tane takımın futbol anlamında kamp yapıyor. Bu 300 olduğu zaman Avrupa takımları gelmeye başlayacak. Bunun altyapısını kurmak durumundayız hep beraber. Tabi bu konuda bizi öne çıkaracak reklam edecek, yapılara da ihtiyacımız var. Şu an yanımızda bulunduğumuz kaptanımız, hocamız ve ekip ise Türkiye’nin gururu ekip. Avrupa şampiyonu olarak bize dünyada itibar sağlamış ekibimiz, bizim misafirimiz. Kamplarını burada yapıyorlar. Amaçları ise dünya şampiyonu olmak. Böyle bir ekibi misafiri etmenin onurunu yaşadık. Kaptanımızla yaptığımız görüşmelerle kamp süresini artırdık“ ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2018, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129