Mimar İzzet Baysal Lisesi Şampiyonluğa yakın

2011-2012 Okul sporları faaliyetleri arasında yer alan Futbol Genç Erkekler İl Birinciliği Final müsabakaları tüm hızıyla devam ediyor. Günün ikinci maçı final maçı gibi oynandı.  Geçen yılın...

Mimar İzzet Baysal Lisesi Şampiyonluğa yakın

2011-2012 Okul sporları faaliyetleri arasında yer alan Futbol Genç Erkekler İl Birinciliği Final müsabakaları tüm hızıyla devam ediyor. Günün ikinci maçı final maçı gibi oynandı.  Geçen yılın şampiyonu olan Merkez İzzet Baysal Teknik Lisesi ve Mimar İzzet Baysal Lisesi karşı karşıya geldi. Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmayı 2-0 kazanan takım Mimar İzzet Baysal Lisesi oldu.

 

Maçtan önce her iki okul takımının okul öğrencilerinden oluşan seyirci topluluğu tribünlerden takımlarını maç sonuna kadar desteklediler. Amatörler maçlarında bile olmayan kalabalık seyirci topluluğu gözlerden kaçmadı. Karşılaşma her iki denk takımın mücadelesi maçın ilk yarısında orta saha mücadelesi ile devam etti. Geçtiğimiz yılın Bolu şampiyonu Merkez İzzet Baysal Teknik Lisesi ile yine aynı şampiyonluğu almak için çaba göstermeye çalıştı. Merkez İzzet Baysal Teknik Lisesi takımının 8 oyuncusu Boluspor alt yapı takımlarında oynayan oyunculardan olurken, rakip takım Mimar İzzet Baysal Teknik Lisesi’nin de aynı şekilde 10 oyuncusu Boluspor alt yapısından oluşunca sahaya iyi bir futbol sahaya yansıdı. Bu maç Boluspor ile Boluspor’un birbiriyle mücadelesi olmuş oldu. Bu maçın sonunda da Boluspor’un fendi Boluspor’u yendi oldu.

Karşılaşma boyunca her iki takım gol pozisyonlarına girdi. Merkez İzzet Baysal Teknik Lisesi kaçırdığı gol pozisyonları neticesinde skoru değiştiremedi. Mimar İzzet Baysal Teknik Lisesi takımından Mehmet ikinci sarı karttan sonra kırmızı kartla oyun dışı kalınca Mimar İzzet Baysal Teknik Lisesi maça 10 kişi devam etmesine rağmen oyunu bırakmadı. İlk devrenin son dakikasında çok ilginç ve kural hatası olup olmadığı tartışılır. Mimar İzzet Baysal Teknik Lisesi’nin geliştirdiği atak da bir faul gerçekleşti. Bu esnada yan hakem Ömer Aydoğan ilk devrenin 35 dakikasının tamamlandığını ve üç dakika uzatma göstermeden. 38. dakika olduğunu ve maçın bittiğini söylemek için bayrak kaldırarak orta hakem Sinan Yılgündüz’ü uyardı. Bayrak kaldırdığını görmeyen hakem Sinan Yılgündüz serbest vuruş yapılması için düdüğünü çaldı ve atışı kullandırdı. Serbest vuruşta gelen top kaleciden döndü, duran topu Onur kalecinin yanından ağlara gönderdi ve Mimar İzzet Baysal Teknik Lisesi bu golle 1-0 öne geçti ve ilk yarı Mimar İzzet Baysal Lisesi’nin 1-0’lık üstünlüğü ile sonuçlandı.

Karşılaşmanın ikinci devresinde Merkez İzzet Baysal Teknik Lisesi beraberliği yakalamak için, yakaladığı toplar ile etkili pozisyonlar yarattı. Kale önünde oluşan pozisyonlar da iki net pozisyonu gole çeviremedi. Aynı şekilde Mimar İzzet Baysal Teknik Lisesi üç gol pozisyonunda etkili olamayınca maç uzun süre 1-0’la devam etti. Maçın son dakikalarında ani gelişen atak da Mimar İzzet Baysal Teknik Lisesi Ömer Faruk dikkatli top takibi ile ölü pozisyonda iki savunmanın arasında topu mükemmel bir pasla kale önüne çıkardı. Barışta arkadaşının pasıyla topu ağlara göndererek pozisyonu golle sonuçlandırdı.(2-0)

Maçın son düdüğü ile Mimar İzzet Baysal Teknik Lisesi sahadan 2-0 galibiyet ile ayrılınca İl birinciliği için üstünlük sağladı. Cuma Günü Gerede Lisesi ile karşılaşacak olan Mimar İzzet Baysal Teknik Lisesi bu maçı kazandığı takdirde İl Şampiyonluğunu ilan etmiş olacak.

 

Hakemler: Sinan Yılgündüz, Ömer Aydoğan, Koray Doğansoy

 

İzzet Baysal Teknik Lise ve EML: Numan, Oğuz, Enes, Yasin, Muhammet, Abdülsamet, Tahir, Mümin İbrahim, Özkan, Tarık,

 

Mimar İ. B. Teknik Lise ve EML: Mustafa, Onur, Emrah, Özgür, Ercan, Ömer, Mehmet, Samet, Barış, Sercan, Enes,

 

Goller:  Onur, Barış (Mimar İ. B. Teknik Lise ve EML)

Lise Gençler Futbol Final maçlarında son durum:

14.03.2012 Saat 10.00 Gerede Teknik Lise ve EML (Gerede Birincisi) 0 Gerede Lisesi (Gerede İkincisi)  4

14.03.2012 Saat 12.00 Merkez İzzet Baysal Teknik Lisesi  (Merkez Bolu Grubu İkincisi) :  0 Mimar İz. Baysal Teknik Lise ve EML: 2  (Merkez Bolu Grubu Birincisi )

 

16.03. 2012 Saat: 10.00 Gerede Lisesi (Gerede Grubu İkincisi )  ---  Mimar İz. Baysal Teknik Lise ve EML

16.03. 2012 Saat: 12.00 İzzet Baysal Teknik Lise ve EML  - Gerede Teknik Lise ve EML

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128