MİNİKLER TÜRKİYE ESKRİM ŞAMPİYONASI SONA ERDİ!

Minikler Türkiye Eskrim Şampiyonası ilimiz de başladı.   Bolu 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu'nda 22 ilden 550 sporcunun katılımıyla başlayan şampiyona, dün yapılacak ödül töreniyle sona erdi. Eskrim Federasyonu...

MİNİKLER TÜRKİYE ESKRİM ŞAMPİYONASI SONA ERDİ!

Minikler Türkiye Eskrim Şampiyonası ilimiz de başladı.

 

Bolu 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu'nda 22 ilden 550 sporcunun katılımıyla başlayan şampiyona, dün yapılacak ödül töreniyle sona erdi.

Eskrim Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve müsabaka gözlemcisi Barış Övünç, yaptığı açıklamada, 2011 sezonu Türkiye Eskrim Federasyonu faaliyet programında yer alan şampiyonanın federasyon için önemli olduğunu söyledi.

Şampiyonaya 1998-2001 doğumlu sporcuların katıldığını anlatan Övünç, ''Bu müsabakaların sonucunda dereceye giren ve kendi kategorilerinde klasmanda en iyi 8 sporcu 1-6 Temmuz 2011 tarihleri arasında Ankara Elmadağ Kamp Eğitim Merkezinde milli takım antrenörleri ve milli takım teknik direktörleri tarafından çalıştırılmak üzere kampa alınacak. Bu çocuklar Türk Eskrimin önemli yapı taşlarını oluşturacak'' dedi.

Övünç, yaz kampında sporcuları birleştirici, kaynaştırıcı, teknik ve kondisyon çalışmalarına alarak, olimpiyatlara hazırlamayı düşündüklerini bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128