Mudurnu Zafer Türk pes etmedi! 3-2

Voleybol yıldız kızlar il birinciliği okul müsabakalarında 4’lü final karşılaşmaları dün gerçekleştirilen iki maçla başladı. Günün ikinci karşılaşması olan Mengen Gökçesu O.O ile Mudurnu...

Mudurnu Zafer Türk pes etmedi! 3-2

Voleybol yıldız kızlar il birinciliği okul müsabakalarında 4’lü final karşılaşmaları dün gerçekleştirilen iki maçla başladı. Günün ikinci karşılaşması olan Mengen Gökçesu O.O ile Mudurnu Zafer Türk O.O çok çekişmeli bir mücadeleye sahne oldu. Maçın sonunda sahadan mutlu ayrılan taraf 3-2’lik skorla Mudurnu Zafer Türk O.O oldu.

 

Voleybol yıldız kızlar il birinciliği okul müsabakalarının 4’lü final mücadelelerinde dün oynanan ikinci maçta iki takım oyuncuları muhteşem bir mücadele örneği gösterdi. İlk sette iyi başlayarak ilk dakikaları önde götüren taraf Zafer Türk O.O oldu fakat Mengen Gökçesu O.O maçtan kopmadı ve rakibine farkı arttırma şansı tanımadı. İlk set son dakikalara kadar iki sayı önde giden Mudurnu Zafer Türk O.O seti 25-22 önde kapatarak durumu 1-0 yaptı. İkinci sete ise daha iyi bir Mengen Gökçesu O.O vardı sahada ve ilk dakikadan itibaren farkı arttırmaya başladı ve setin sonunda 25-15 gibi bir skorla bu seti kazanarak durumu 1-1’e getirdi. Üçüncü sette ise başa baş bir mücadele vardı. İlk teknik molaya girilirken Mengen Gökçesu O.O iki sayı farkla öndeydi. Moladan sonra da etkili oynayan Mengen Gökçesu O.O ikinci teknik molaya 16-8 önde girdi. Fakat moladan sonra kendine gelerek arka arkaya sayı bulan Mudurnu Zafer Türk O.O farkı kapattı ve 24-24 eşitliği sağladı ve bu şekilde maç 26’ya uzadı. Eşitliği sağladıktan sonra iki sayı daha bulan Mudurnu Zafer Türk O.O bu seti de 26-24 kazandı ve maçta 2-1 öne geçti. 4. sette yine üçüncü sette olduğu gibi iyi başlayan Mengen Gökçesu O.O oldu ve ilk dakikalardan yine farkı arttırmaya başladı. Üçüncü sette olduğu gibi Mudurnu Zafer Türk O.O geriden gelip seti alabilir mi düşüncesi Mengen Gökçesu O.O öğrencilerini tedirgin etse de korkulan olmadı ve Mengen Gökçesu O.O bu seti 25-20 kazanarak durumu 2-2 yaptı. Maçın galibi 15 sayılık son set olan tie-break setiyle belli oldu ve sete iki takımda kontrollü başladı ve karşılıklı sayılar geldi fakat Mudurnu Zafer Türk O.O arka arkaya bulduğu sayılarla 8-5 öne geçti ve saha değişimi oldu. Saha değişimi olduktan sonra da durum değişmedi ve Mudurnu Zafer Türk O.O bu seti 15-12 kazanarak maçın galibi oldu ve sonraki maçlar için moral depoladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124