MUDURNU’DA KARATE KURSU İLK DEFA BAŞLIYOR!

Bolu'nun şirin ilçesi Mudurnu' da Bolu Merkezde yıllardır eğitimlerinin devam ettiği, başarılar ve faaliyetlerle adına duyuran Karate sporu, antrenör İbrahim Damar tarafından Mudurnu Halk Eğitim Merkezi bünyesinde ilk defa başlıyor.   Bolu...

MUDURNU’DA KARATE KURSU İLK DEFA BAŞLIYOR!

Bolu'nun şirin ilçesi Mudurnu' da Bolu Merkezde yıllardır eğitimlerinin devam ettiği, başarılar ve faaliyetlerle adına duyuran Karate sporu, antrenör İbrahim Damar tarafından Mudurnu Halk Eğitim Merkezi bünyesinde ilk defa başlıyor.

 

Bolu Karate İl Temsilcisi Sabri Damar ve antrenör İbrahim Damar'ın Halk Eğitim Merkezi müdürlüğüne yaptığı kurs açma talebi üzerine yapılan görüşmelerde 2011 yılı Temmuz ayı itibariyle Karate Kurslarının başlatılmasına ve istikrarlı bir şekilde Mudurnu'da devam etmesine karar verildi. Mudurnu ilçesinde spor adına önemli bir gelişme olan Karate kurslarına Mudurnu ilçe merkezi ve köylerinden talep olması bekleniyor. İlçe Halk Eğitim Merkezi bünyesinde yapılacak çalışmalar özellikle ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik olacak. Mudurnu'nun ilk kez tanışacağı Karate sporunun tanıtımı için ilk olarak duyurular, reklam ve tanıtım etkinlikleri düzenlenecek. İlerleyen zamanlarda ise öğrencilerin üst kuşağa terfi edeceği sınavlar tertip edilecek. Yarışmacı konumuna gelen sporcular İl, İller Arası ve Türkiye Şampiyonalarına yetiştirilecek. Elit sporculardan oluşturulacak gösteri takımıyla özen günlerde, bayram ve sosyal etkinliklerde gösteriler düzenlenerek Mudurnu' da Karate sporunun sevilmesi ve gelişmesi için dört bir yandan birçok çalışma yürütülecek.

Kurs eğitmeni İbrahim Damar, yaptığı açıklamada Bolu Merkez' de Mavi Dalgalar Spor Kulübü bünyesinde 10 yılı aşkın süredir Karate sporu alanında faaliyetlerde bulunduklarını, Karate sporunun artık Bolu’nun ilçelerine de yayıldığını görmekten çok mutlu olduklarını, açılacak kursun toplayacağı talep ve alacağı başarılı sonuçlar konusunda ümitli olduklarını söyledi.

Kurslar hakkında bilgi ve kayıt işlemleri ilçe Halk Eğitim Merkezi binasında yapılmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128