Mühendisler şampiyonluğu kutladı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrencileri, üniversitede fakülteler ve birimler arası düzenlenen turnuvada başarılı sonuçlar aldı. Fakülte’nin kurduğu basketbol takımı şampiyon olurken, masa tenisi takımı da 3’üncü olarak büyük başarı yakaladı.

 Mühendisler şampiyonluğu kutladı

Bu başarıyı fakülte bahçesinde kutlayan öğrencileri Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Ömer Zorba yalnız bırakmadı. Her iki branşta da kupa kaldıran fakülte öğrencileri, mutluluklarını Fakülte Dekanı Zorba ile paylaştı.  Düzenlenen etkinlik başarılı sporculara verilen teşekkür belgesiyle son bulurken, öğrenciler ise, kazandıkları kupayı Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Ömer Zorba’ya teslim etti.

BÜTÜN MAÇLARI SEVEREK İZLEDİM

Etkinlikte öğrencilere seslenen Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Ömer Zorba “Hem yarı final hem de final maçını izlemek nasip oldu. Son derece uyumlu bir takım olduğunu gördüm. Arkadaşlarım bana şampiyon olacaklarını günler öncesinden söylemişlerdi. İnanmışlardı. Sonuçta gerçekten şampiyon oldular. Hiç kimse inanmıyordu ama ben inanıyordum” şeklinde konuştu.

Zorba şöyle devam etti “Geçen yıl gruptan bile çıkamayan bir takımın bu yıl şampiyonluğuna hep birlikte tanıklık ediyoruz. Bu azmin, çalışmanın, inanmanın sonucunu ifade eden en bariz örnektir. Demek ki çalışınca, inanınca, azmedince her şey oluyor. İşte en güzel örneği budur. Hakikaten çok güzel bir dayanışma gördüm bu takımda. Birliktelik ve koordinasyon gördüm. Uyum içerisinde çalışıldığını gördüm. Bütün maçları severek izledim. Hem yarı final hem de final maçını izlemek nasip oldu. Son derece uyumlu bir takım olduğunu gördüm. Arkadaşlarım bana şampiyon olacaklarını günler öncesinden söylemişlerdi. İnanmışlardı. Sonuçta gerçekten şampiyon oldular. Hiç kimse inanmıyordu ama ben inanıyordum. Arkadaşlarım inanıyordu. Neticede Üniversite takımımız ilk defa şampiyon oldu. Fakülte tarihinde ilk defa birinci olduk. Bizim açımızdan son derece önemli. Aslında bu takım, derece almasaydı da bizim gözümüzde yine şampiyondu. Son derece efendi, ne olursa olsun duruşunu bozmayan sporcu topluluğu gördük karşımızda. Son derece centilmence insanlardan oluşmuş bir takım gördüm. Bundan dolayı da hepinizi tebrik ediyorum. Hepinize teşekkür ediyorum. Azmin, inancın, birlikteliğin takım halinde çalışmanın neticesini bizlere gösterdiğiniz için fakültemize ilk şampiyonluğu yaşattığınız için hepinize ayrı, ayrı teşekkür ediyorum. Bizde sizlere verdiğimiz sözü tuttuk. Bugün sizlere ikramda bulunmak istedik. Takımda bulunan bütün oyuncular için sizlere teşekkür belgesi hazırladık. Masa Tenisi takımındaki arkadaşlarımızda büyük başarıya imza attılar. Yine fakültemizin tarihinde ilk kez derece aldılar. İnşallah daha iyi dereceler gelecektir bundan sonra. Arkadaşlarımız önümüzdeki dönemlerde daha iyi başarılar yakalayacaktır” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2013, 19:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER