Mühendisler ve Mimarlar Belediye’ye çağrı yaptılar##hb_manset.gif

Gölköy Barajı su terfi istasyonunda son aylarda meydana gelen patlamalar üzerine harekete geçen mühendisler ve mimarlar bu durumun bir daha tekrarlanmaması için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olduklarını...

Mühendisler ve Mimarlar Belediye’ye çağrı yaptılar##hb_manset.gif

Gölköy Barajı su terfi istasyonunda son aylarda meydana gelen patlamalar üzerine harekete geçen mühendisler ve mimarlar bu durumun bir daha tekrarlanmaması için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olduklarını söylediler. Mühendisler ve Mimarlar benzer olayların tekrar etmemesi, can ve mal kayıplarının yaşanmaması adına Bolu Belediyesinden teknik bilgi talebinde bulunduklarını söyleyerek; “Halkımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden bu konu Bolu halkının sorunudur, dolayısıyla bizim sorunumuzdur. Yaşamsal önem taşıyan bu soruna çözüm bulmak amacıyla gerek kendi bünyemizde oluşturduğumuz teknik ekiple gerekse konunun uzmanlarını devreye sokarak Bolu Belediyesiyle birlikte çalışma isteğimizi bir kez daha yineliyoruz.” Dediler.

TMMOB Bolu Temsilcileri, Makine Mühendisleri Odası’nda ortak bir basın toplantısı düzenledi. Ortak açıklamayı TMMOB İnşaat Mühendisleri Bolu İl temsilciliğinden İnşaat mühendisi Nazmi Uçar okudu. Uçar, Bolunun içme suyu ihtiyacının Gölköy barajı su terfi istasyonundan Sarıcalar köyündeki arıtma tesisine basınçlandırarak karşılandığını söyledi. Uçar;” Bu hat üzerinde son bir yılda çok sayıda patlamalar yaşanmıştır. Bunların en sonuncusu 25 Eylül 2012 tarihinde Kılıçarslan mahallesinde halkın yoğun olarak yaşadığı konut bölgesinde gerçekleşmiştir. Yaşanılan patlamaya ilişkin olarak kurumlarımızca gerekli incelemeler yapılmış ve kamuoyu ile paylaşılmıştır” dedi.

Bu konu Bolu halkının sorunudur

TMMOB İnşaat Mühendisleri Bolu İl temsilcisi Nazmi Uçar “Bu konu bugün; sadece işi ihale eden, işi yapan ve işi kontrol eden kurumun sorunu değildir. Halkımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden bu konu Bolu halkının sorunudur, dolayısıyla bizim sorunumuzdur. Şüphesiz bağlı olduğumuz odalar ve birlik ilkeleri göz önünde bulundurulduğunda ve halkımızın bize yüklediği sorumluluk gereği, kentimizi yakından ilgilendiren böyle bir konuya uzak kalmamız, bu konuyu sürüncemede bırakmamız mümkün değildir. Bizler kamunun, ülkenin, kentin ve halkın çıkarlarının korunmasında her türlü girişimde bulunmayı mesleki sorumluluğumuz olarak algılamaktayız.” Şeklinde konuştu.

 Bolu Belediyesinden teknik bilgi talebinde bulunduk

 

TMMOB İnşaat Mühendisleri Bolu İl temsilcisi Nazmi Uçar; “Geçmişte yaşanılan ve gelecekte de yaşanılması olası olan benzer olayların tekrar etmemesi, can ve mal kayıplarının yaşanmaması adına Bolu Belediyesinden teknik bilgi talebinde bulunduk. Çözüm noktasında ivedilik gerektiren bu konu için ilgili odamızın yazısına yaklaşık 2 haftadır olumlu ya da olumsuz henüz cevap alınamamış olması endişe vericidir. Söz konusu endişe nedeniyle altı meslek odası Bolu Belediyesi'ne konu ile ilgili hataların giderilmesini birlikte sağlamak adına yazılı olarak tekrar talepte bulunmuştur. Yaşamsal önem taşıyan bu soruna çözüm bulmak amacıyla gerek kendi bünyemizde oluşturduğumuz teknik ekiple gerekse konunun uzmanlarını devreye sokarak Bolu Belediyesiyle birlikte çalışma isteğimizi bir kez daha yineliyoruz.” Dedi.

 

 

“Israrla takibimizi sürdüreceğiz”

 

TMMOB İnşaat Mühendisleri Bolu İl temsilcisi Nazmi Uçar sözlerini şu şekilde tamamladı;”Bu kapsamda Komisyonumuzun ve Bolu Belediyesi ilgili yetkililerinin katılım sağlayacağı teknik bir toplantı için yakın bir tarihe randevu verilmesi istenmiştir. Arzumuz konunun ehemmiyeti açısından en kısa zamanda tarafımıza geri dönüş sağlanmasıdır. Bizler, kent halkını tehlikeye atacak hiçbir uygulama ya da çözümsüzlük sürecine mutabık olmayacağız. Tüm gayretimizle meslek alanlarımız dâhilinde gerek bu konuda gerekse halkı ilgilendirebilecek diğer konularda ısrarla takibimizi sürdüreceğiz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124