Murat Canbaş, Mezarı başında anıldı

Milli cimnastikcimiz Murat Canbaş'ı anma programı, dün saat 14:00’te Şehitler Mezarlığındaki kabri başında yapılırken, törende yer alan minik sporcuların Canbaş’ın mezarına çiçek koymaları duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

 Murat Canbaş, Mezarı başında anıldı

1994 yılında geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden, 4 Türkiye, 4 Balkan Şampiyonluğu, 1992 Dünya Okullar Şampiyonu ve 1993 Dünya Gençler Şampiyonu olan Milli Cimnastikçi Murat Canbaş dün 19 ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı. Düzenlene törende Canbaş’ın kader arkadaşı Cimnastik Federasyonu Başkanı ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Suat Çelen, siyasi parti temsilcileri, minik cimnastikçiler ve Canbaş’ın ailesi yer aldı. Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Çelen’in konuşmasıyla devam etti.

Çelen “Yola koyulduk”

Törende konuşan Çelen, aynı zamanda Milli Takımdan da arkadaşı olan Murat Canbaş anısına Bolu’da bir Dünya Kupası düzenlemek için yola koyulduklarını belirterek şunları söyledi: “Bu sabah trafikle ilgili bir toplantıya katıldım. O toplantıda emniyet kemerinin öneminden söz edildi. Murat Canbaş o gün emniyet kemerini takmış olsaydı belki de aramızda olacaktı. Buraya ilk kez federasyon başkanı olarak geliyorum. Bu çocuklar inşallah ona en büyük hayali olan Olimpiyat madalyasını da hediye edeceklerdir” dedi.

Canatan “Gözün arkada kalmasın”

Çelen’den sonra ise minik cimnastikçi Beyza Canatan kısa bir konuşma yaptı. Canatan, “Murat abi sen hiç merak etme. O hayalini yaşattığın olimpiyat madalyasını biz tamamlayacağız. Gözün arkada kalmasın” dedi.

Canbaş “Cimnastik camiası var”

Törende son konuşmayı milli cimnastikçinin babası Turgut Canbaş yaptı. Canbaş şunları söyledi “Bizi bu törende yalnız bırakmayanlara şükranlarımız arz ediyorum. Murat bir şampiyonaya giderken, “Ufuk abimi kendime örnek aldım. Bir gün beni de örnek alacaklar mı?” diyordu. Seninle aynı hayali yaşadığın Suat Çelen ve cimnastik camiası var” dedi. Konuşmaların ardından minik sporcular milli şampiyonun mezarına çiçek koydular. Okunan dua ile birlikte tören sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2013, 20:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124