NASIL İŞ BİLMEZLİKTİR!

Tekin Aytugar'ın kaleminden...

 NASIL İŞ BİLMEZLİKTİR!

Kimler anlatacak bu yapılanları, taraftara ve Bolu spor kamuoyuna!

2015 yılında Boluspor Kulübünden tamı tamına 38 futbolcu gitmiş. Tabi ki bu gidenlerle birlikte Boluspor’un paraları da heba olmuştur. Her defasında sorduğumuzda bize söylenen şu oluyor; transferi yapan isim İsmail Okur’dur. Okur’un söylemiyle transferlerin % 90’lık kısmını ben yaptım diyerek, teyit ediyor.

Başkan Abak’ta Okur’a destek vererek diyor ki, pazarlık kabiliyeti çok yüksek! 200 bin lira isteyeni 100 bin liraya getirtiyormuş! İşe yaramayan oyuncuyu 50 bine indirip alsan ne yazar! Yine Boluspor’un 50 bin lirası çöpe atılmayacak mı?

Ben 10 Ağustosta hazırlık maçlarını seyrettikten sonra, 2015-2016 yapılan transferlerle ilgili olarak biz yazı kaleme almıştım. İzlediği 3-4 maç sonrası bu yorum yazımı yayınlamıştım. Yazının başlığı “BOLUSPOR AYNI TAS AYNI HAMAM İDİ”.

Petr Janda; geçtiğimiz sezon Antalyaspor’da ne hikmetse Engin Korukır zamanında oynayan oyuncu, Engin Korukır görevden ayrıldıktan sonra Hami Mandıralı ve Yusuf Şimşek’in gelmesiyle bu oyuncu hiç kadroya giremedi demişim. Nerede şimdi Petr Janda.

Toasint Ricketts; 29 yaşında Kanadalı. 2014-2015 sezonunda İsrail’in Haifa takımında oynamış, konuşmaya değmeyecek kadar kötü oyuncu demişim. Sorduğumuzda Kanada milli takımında oynadığından almışlar. Bende sordum Kanada dünya futbolunda nerde diye. 156’ıncılık ile 160’ıncılık arasında gidip gelen bir takım sizin anlayacağınızın.

Jonathan Reis; 27 yaşında geçmişini arayan bir oyuncu, geçmişini yakalaması uzun zaman alacağa benziyor demişim. O da geçmişini bulmak için Brezilya’ya gitti, gidiş o gidiş.

Edward Ofere; 29 yaşında, 2009-2010, 2010-2011 sezonlarında İsveç’in Malmö takımında çok iyi günler geçirmiş. Fakat ne hikmetse ondan sonra sürekli düşüş halinde olan bir oyuncu, bence yanlış bir transfer demişim. O’na ne oldu, o da gitti.

Henri Belle; 26 yaşında, Hırvatistan’ın Split takımından transfer edildi. 2010-2011 yılından beri Hırvat liginde boy gösteriyor. O da Ofere gibi düşüş halinde işimize yaramaz demişim. O da gitti. 

Yerli oyuncularla ilgili ne demişim;

Alican Karadağ; 2013-2014 sezonunda Boluspor’da oynayan oyuncu, bildiğimiz oyuncu, yani seyredip aldığımız oyuncu tipi değil.

Adem Alkaşı; aynı yorumu onun içinde yapmışım.

Ramazan Sal; 31 yaşında, futbol yaşamı boyunca Boluspor 15.takımı. 2010-2011 sezonunda Boluspor’da oynadı. O zamanki Ramazan ile bugünkü Ramazan arasında dağlar kadar fark var. Her an elimizde patlayacak el bombası demişim. Elimizde patladı, o da gitti zaten.

Eren Aydın; Elazığspor’dan gelen oyuncu, stoper ve libero mevkiinde bu kadar çok adamın olduğu takımda ne yapacağı merak konusu demişim. O da merakımızı giderdi ve gitti.

Demek ki İsmail Okur, aldığın oyuncular defoluymuş. Defolu mallarda ucuz olur, alırsın elinde patlarlar. Şimdi de devre arasında aldığınız ve almayı düşündüğünüz oyuncularla ilgili fikirlerimi de söyleyeyim de sonra söylemedi demeyin.

Torku Konyaspor’dan Özgür Özkaya; 28 yaşında, 2015-2016 sezonunda Konyaspor U21 takımında 3 maç oynamış, bu maçların birinde de kırmızı kart görmüş. 2014-2015 sezonunda bir maç 46 dakika oynamış. İyi futbolunu sadece 2010-2011 sezonunda Şanlıurfa’da gösteriyor, o gün bugün yatıyor.

Hasan Hatipoğlu; Bir yıldır futbol oynamıyor. 5 Mayıs 2015 tarihinde Balıkesirspor’un hocası o zaman Cihat Arslan ve yaptığı toplantıya geç gelen Hasan Hatipoğlu’nu süresiz kadro dışı bırakır. Cihat Arslan gittikten sonra 16 Ekim 2015 tarihinde Balıkesirspor’da sezon başında eski teknik direktör Erkan Sözeri’nin raporu doğrultusunda disiplinsiz davranışlarının olduğu gerekçesi ile kadro dışı bırakılan bu oyuncunun sözleşmesi tek taraflı fesh ediliyor. Alın size futbolcu. İYİ AHLAK İYİ SPOR İŞTE BOLUSPOR

Stefan Nijland; 28 yaşında, ilk yarıda 13 maçta sadece iki maçta 90 dakika oynuyor ve 2 golü var. 13 maçta yaklaşık 527 dakika oynamış. İlginç olanı santrafor olarak alacağımız bu oyuncu, 8 sezonda attığı gol sayısı 26. Ortalamaya vurduğumuzda sezon başına 3,2 gol ediyor. Alın size santrafor.

Arif Şahin; 31 yaşında, 2015-2016 sezonunda yani bu sezonda 9 maçta 380 dakika oynamış. Bunun 4 tanesi ilk 11. İki Türkiye Kupası maçında da oynayan Arif Şahin’in, Boluspor 15. takımı olacak. Ramazan Sal gibi seyyah Arif.

Gelelim taraftar-yönetim atışmasına

Bu problemin bir an evvel çözülmesinden yanayım. 13 Ocak’ta Bolu’da oynanacak olan Bursaspor kupa maçı ve 17 Ocak’taki Kayseri Erciyesspor lig maçlarında takımın desteğe ihtiyacı olduğudur. Kimse taraftarı yok sayamaz. Hatalarınızın yok mudur, çoktur. Araç konusu hala çözülmemiştir. Ortada bir olay vardır, olayın taraflarından biri olan Sefer’i kiraya vererek olayı bitiremezsiniz. Ortada önemli bir konu vardır, seyirci de yapılan yanlış transferlere ve lüzumsuz harcanan paralara yapılan yorumlara tepkilidir ve bu tepki sahipleri de gereğini yağmalıdırlar, yoksa bu iş uzayıp gidecektir. Önümüzdeki günlerde yönetimde istifaların olacağı ilerleyen zamanda görülecektir. Çünkü Boluspor’un tüzüğünün 15.maddesi derki yapılan hatalardan tüm yönetim sorumludur. Onun için bu olayı bir an önce çözün. Yoksa olan Boluspor’a olacaktır. Çünkü bu yazdıklarımdan da anlaşılacağı gibi hala bildiğinizi okuyorsunuz. Bildiğinizi okuduğunuz sürece de Boluspor’u pek iyi günler beklemeyecektir.

NOT: 50.yılı sadece Boluspor sitesinden kutlama ile geçiştiremezsiniz. 50 yılda Boluspor hep iyi şeylerle anılmıştır. Görüyorum ki ama şu ana kadar sizde bir TIK bile yoktur.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2016, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128