Ne kadar hızlı hareket edersek o kadar iyi

Sanayi sitesi esnafının yeni sanayi sitesine taşınmasıyla ilgili ayrıntılar Bolu Ticaret ve Sanayi Odasında masaya yatırıldı.Toplantı sonrasında konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz “Bu işi bir an önce neticelendirmek...

Ne kadar hızlı hareket edersek o kadar iyi

Sanayi sitesi esnafının yeni sanayi sitesine taşınmasıyla ilgili ayrıntılar Bolu Ticaret ve Sanayi Odasında masaya yatırıldı.Toplantı sonrasında konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz “Bu işi bir an önce neticelendirmek ve sonuca varmak istiyoruz” dedi.

Mevcut sanayi sitesinin yeni sanayi sitesine taşınması ile ilgili bir değerlendirme toplantısı yapıldı. Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, BESOB Başkan Yardımcısı Ahmet Yoltaş, Bolu Bakkallar Şekerciler ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Selahattin Ayen, Bolu Belediyesi İmar Müdürü Cemil Koparan, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Engin Ergin katıldı. Toplantı sonrası Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından bir açıklama yapıldı. Ticaret Sanayi Odası, BESOB, Bolu Belediyesi ve TOKİ ile beraber Filiz Makarna’nın karşısında bulunan Yeni Sanayi Sitesi’nin oluşumu ile ilgili genel bir değerlendirme toplantısı yaptıklarını belirterek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “ Bu değerlendirmelere göre bizim mevcut sanayimizde BESOB’a bağlı 336 iş yerimiz var. 144 tanede Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı iş yeri olmak üzere toplam 480 iş yerimiz var. Bu iş yerleri ile ilgilide ölçüler, ebatlar ve işin bir an önce süratle ilerlemesi ile ilgili nelere dikkat etmemiz gerektiği ile ilgili yaptığımız değerlendirme neticesinde BESOB’a bağlı üyelerin soruları varsa bu soruların toplanması noktasında ve yine Ticaret Sanayi Odası’nın üyelerinin soruları varsa bunların da toplanıp getirilmesi ile ilgili görüşmelerde bulunduk.  Allah nasip ederse de önümüzdeki 5 Ekim 2011 Çarşamba günü yapacağımız değerlendirmelerden sonra, 6 Ekim 2011 Perşembe günü saat 10.00’da Ticaret Sanayi Odası’na bağlı üyelerimizin sorularını cevaplayacağız. Yine aynı gün öğlenden sonra da saat 14.00’da BESOB’a bağlı olan üyelerimizle bir araya gelerek bütün sorularına cevap vermek istiyoruz” dedi.

 

“Sanayi Sitesi’ni bir an önce neticelendirmek istiyoruz”

Başkan Yılmaz, “Bizim bütün amacımız Bolu’yu geleceğe taşıyacak yeni, modern bir sanayi kurmak ve bu sanayi kuracağımız zaman bu sanayi içerisinde yer alacak mevcut sanayi sitesinde görev yapan insanlarımızın kafasında hiçbir soru kalmamasını sağlamak durumundayız. Alışılmış bir sistemi bırakıp yeni modern bir sistem kurmaya gidiyorsunuz. Geçmişte de birçok ilde sanayi kurulurken çoğu insan buna tavır göstermiştir. Bunlar gayet doğal ve olağan şeylerdir. Şu anda ciddi bir müracaat var. Bu müracaatların içerisinde BESOB ve Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı olmayanlar da var. Biz ise şu anda onları rezerv de bırakıyoruz. Çünkü bizim asıl amacımız, hem Ticaret ve Sanayi Odası’nın hem de BESOB’un kendi kayıtlı üyelerinin burada yer alması. Buna rağmen eksiklik olursa da şu anda yedekte tuttuğumuz üyelerinde buraya kaydırılması durumunda karar vermek zorunda kalacağız. Onun için ben sanayi esnafımızdan ne soruları varsa bu konuları bize sormalarını bizimde onları aydınlatmak için elimizden geleni yapacağımızı ifade etmek istiyorum. İnşallah Bolu için önemli bir kararı hep beraber verebiliriz. Bunu da süratli bir şekilde yaparsak neticeyi bir an önce alırız diye düşünüyorum. Bilgilendirme toplantılarını tamamladıktan sonra işi neticelendirmek için süre koyacağız. Bu süre de geri dönüşler olsun istemiyoruz. Çünkü işi bir an önce neticelendirmek ve sonuca varmak istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128