Nice başarılarla dolu 50 yıllara

28 Aralık 1965 yılında kurulan ve adını altın harflerle Türk futbol tarihine yazdıran Boluspor 50.yılını kutluyor.

 Nice başarılarla dolu 50 yıllara

Boluspor, 28 Aralık 1965 günü Abantspor ile Bolu Gençlik’in birleşmesi sonrasında kuruldu. Başkanlığını İsmail Özer'in yaptığı yönetim kurulunda, Asbaşkan Doğan İleri, Genel Sekreter Ayhan Tüzün, Muhasip Salih Ekşi, Veznedar Hulusi Kayaalp, Genel Kaptan Hulki Avlacıoğlu, üyeler Turgut Hitit, Mustafa Çizmecioğlu, Çetin Salur, Sabri Eratalar, Yaşar Eyüpoğlu, Kemal İnan ve Erol Mengenli idi. 50 yıla sayısız başarı kazandıran Boluspor'un bugünü ile ilgili başkan Savaş Abak resmi siteden bir mesaj yayınladı.

İşte Boluspor kulübü başkanı Savaş Abak'ın yayınladığı 50.Yıl mesajı:

50. yılımız kutlu olsun

Boluspor 50 yaşında. Dile kolay yarım asır geride kaldı. Küçük bir şehirde 50 yıl önce Boluspor bir avuç insan tarafından kuruluyor. Büyük fedakarlıklarla adım adım ülke gündeminde kendine yer bulmaya çalışıyor. Basamakları adım adım çıkıyor ve çok kısa bir zamanda Türkiye 1. Lig takımı oluyor. Hem de lige ağırlığını koyan bir TAKIM. Türk futboluna yıldızlar yetiştirmeye başlayan Boluspor, adından sıkça söz ettiren bir kulüp haline geliyor.

Küçük bir şehir, imkanlar kısıtlı ancak yürekli, fedakar insanlar ve azimli gençlerle, ligdeki takımların korkulu rüyası haline gelen bir kulüp oluyor. Başarılı günlerden sonra bazı sıkıntılar, inişli çıkışlı yıllar başlıyor. Takım 3. Lige kadar düşüyor. Zorlukları aşarak tekrar 1. Ligde ki yerini alıyor ve bugün 50. Yılda da PTT 1. Ligdeki mücadelesine çıtasını yükselterek devam ediyor.

Boluspor’un geride bıraktığı 50 yıla baktığımızda şanlı, şerefli, saygı duyulan, onurlu ve her zaman etik değerlere sahip bir mazimizin olduğunu rahatlıkla söylemek hakkımızdır. Bu 50 yıl içerisinde çok fazla değerli insanlar şanlı Kulübümüzde başkanlık ve yöneticilik yaptı. Yüzlerce genç bu kulüpte spor yapma imkanı buldu, binlerce mutlu ve üzüntülü gün geçirildi.. 50. yılında bu kulübe hizmet etme şerefine yönetimimiz sahip oldu. 50 yıldan beri Bolusporumuzda yönetici olarak görev yapan alın teri döken, kulübün başarısı için emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum.

Göreve geldiğimiz 3 Ocak 2014 tarihinden itibaren bize emanet edilmiş olan kulübü, en iyi şekilde yönetmeye çalışıyoruz. Takdir edersiniz ki, düşme hattında olan ve ekonomisi oldukça bozuk bir kulübü devir aldık . Günümüzde kulüp başarılarında ekonomik rahatlık başarıdaki en büyük etkenlerden biridir. Bizler maddi manevi tüm fedakarlıkları yaparak, büyük şehir takımları ile mücadelemize devam etmeye çalışıyoruz. Küçük bir şehirde, dar imkanlarla bir kulübü ligde tutmanın zorluğunu aklı başında olan, bu işle ilgilenen herkes çok iyi bilmektedir. Gönlümüz PTT 1. Ligde şampiyon olmayı ve Süper Lige çıkmayı istiyor. Bu yolculuk büyük maddiyat ve büyük emekler gerektirir. Biz yönetim olarak tüm gücümüzü ve zamanımızı ortaya koyarak mücadele ediyor, Boluspor’un şanını yüceltmeye gayret gösteriyoruz. Belki şampiyon olamıyoruz ancak kulübe en ufak bir leke kondurmamak için müthiş bir gayret gösteriyoruz.

Yürüdüğümüz bu maşakatli yolda yanımızda durup bize destek olan Sn. Valimiz Aydın BARUŞ’a, Sn. Milletvekillerimize, en sıkıntılı günlerde desteğini bizden esirgemeyen Sn. Belediye Başkanımız Alaaddin YILMAZ’a, Boluspor’un fedakar taraftarına, basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Nice başarılarla dolu 50 yıllara… SPOR MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2015, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128