Odabaşı “Kavgam Boluspor içindi”

Boluspor’un takım kaptanı İsmail Haktan Odabaşı, hem bu seneki hedeflerini hem de geçen yıl yaşanan olumsuzlukları basın mensuplarına anlattı. En çok da herkesin merak ettiği soru, geçtiğimiz sezon Fethiye deplasmanındaki kavganın sebebini açıkladı.

 Odabaşı “Kavgam Boluspor içindi”

Haber: Spor Merkezi

Ekibimiz Boluspor’un takım kaptanı İsmail Haktan Odabaşı birçok konuda açıklamalarda bulundu. Sorularımıza içtenlikle cevap veren Odabaşı, geçtiğimiz sezon Fethiye deplasmanında yaşanana kavganın sebebini açıkladı. İşte İsmail Haktan Odabaşı ile yaptığımız o söyleşi;

TAKIMDA İŞLER NASIL GİDİYOR?

Ben Boluspor’a geldiğim günden bu yana kamuoyunda güzel şeyler yazıldığını ve konuşulduğunu duymadım. Bu sene çok yeni bir takımımız var. Yeni hoca ve yeni arkadaşlarımız var. Kendimize bir hedef koyduk. En kötü play-off istiyoruz. Olmazsa ilk ikiden dahil çıkmayı düşünüyorduk. Çünkü aramızda hep bunu konuşuyoruz. Gereksiz puanlar kaybetmeseydik şuanda istediğimiz seviyedeydik.

TAKIMA KAPTANLIK YAPARKEN ZORLANIYOR MUSUN?

Zorlanmıyorum. Ben küçük yaşlardan beri zorluklarla karşılaşmış bir insanım. Bursaspor’da PAF takımlarda da çok kaptanlık yaptım. Çok tecrübeli futbolcularla oynadım. Şampiyon olduğumuz sezonda ağabeylerimden çok şeyler öğrendim. Takım içerisinde şuan ağabey kardeş ilişkisi var. Benden büyük ağabeyler var. Onlara sorarak işler yapıyorum. Kendi başıma işler yapmıyorum. Zaten hocamızda genç yaşta tecrübelerim olduğu için bu görevi bana verdi. Bende bu görevi çok iyi yaptığımı düşünüyorum. Arkadaşlarımı sahiplenme olsun, takım içinde mücadele olsun. Bu yaşta Boluspor kaptanlığı yapmak, belki ileri ki hayatımda çok anlamlı olacak diye düşünüyorum. Belki futbolu bıraktığımda 23 yaşında Boluspor’a kaptan olmak beni şuan olduğu gibi onurlandıracak. Bu konuda hocama ve yönetime teşekkür ediyorum.

GEÇEN YIL FETHİYE DEPLASMANINDA OLAYLAR YAŞANMIŞTI. BU SEZON KAPTANLIK VERİLMESİ ŞARTIYLA TAKIMDA KALDIĞIN İDDİA EDİLİYOR. BÖYLE BİR ŞEY VAR MI?

 Orada sıkıntı yaşandığı doğru. Çünkü dediğim gibi herkesin yüzüne karşı dobra dobra konuşan insanım. Urfa’da da kavga etmişimdir. Bolu’da da kavga ettim. Biz geçen sene Fethiyespor maçından önce kümede kalmayı garantilemek istiyorduk. Bazı üç beş kişilik grup, sözleşmeleri bitiyor diye hiçbir şeye karışmamak, taşın altına elini sokmamak istediler. Ben size soyunma odasında olanları anlatıyorum. Olaylar bundan sonra büyüyor. Biz Bolu’da izin günleri tesisten bile çıkmıyoruz ama bazıları İstanbul’da, Ankara’da alem yapmalar, karılar kızlar falan! Benim tepkim üç beş kişilik gruba idi. O grupla soyunma odasında biraz tartıştım. Kavgalar oldu. Çünkü Boluspor küme düşüyor, adamları sözleşmesi var ve hiçbir şeye karışmıyorlar. Onlar iki hafta sonra sözleşmeleri bitip gidecekler. Ben yine Boluspor’da oynayacağım. Takım 2.Lige düşerse nasıl çıkacak. Tartışmalarımın sebebi bunlardı. Menajer Müfit ağabeyle bağrışmalar oldu. Sinirlenince ‘siz bunlara yüz veriyorsunuz’ diye bağırdım. ‘Ben bu grupla çalışmak istemiyorum. Takımın kötü gitmesini isteyenler var’ dedim. Takımdaki oyuncuların çoğunun sözleşmesi bitiyordu. Kimse etliye sütlüye karışmıyor. Zaten maçı kaybetmiştik. Bir de umursamaz tavırlarını görünce kavgam o yüzdendi. Benim gittim takımlarda karakterim hakkında kimse bir şey diyemez. Ben ekmek yediğim yere ihanet etmem.

İSMAİL HAKTAN DIŞARIDA NASIL BİR İNSAN?

Çok renkli bir hayatım yok. Çoğu zaman tesiste kalıyorum. Arkadaşlarımla vakit geçiriyorum, çay içmeye gidiyoruz. Altyapıdan kardeşlerimle vakit geçiriyorum. İzinli günlerimde de zaten ailemin yanına gidiyorum.

BESYO’YU KAZANDIN. İLERİDE ANTRENÖRLÜK HEDEFİN VAR MI?

İlerleyen hayatımda da futbolun içerisinde olmak istiyorum. Çünkü futbolu çok seviyorum. Daha önce de girmek istiyordum ama sınavlar hep maçlara denk geldi. Bu seneye nasip oldu. Futboldan sonra da antrenörlük yapmak istiyorum. O yüzden de BESYO’yu kazandık. Bakalım neler olacak.

YÖNETİM, BASIN VE TARAFTAR ÜÇGENİNDE SORUNLAR YAŞANDI. BU TAKIMI NE DERECEDE ETKİLEDİ?

Geçen sene son maçta kümede kaldıktan sonra yaşananları biliyorsunuz. Ben bu konularda pek fazla konuşmak istemiyorum. Benim ne medya ile ne de taraftarlar ile aram kötü değil. Takımda herkes yeni gelmiş. Taraftara sallayacak ya da medyada çok konuşulacak bir arkadaşımız da yok. Aslında daha çok iyi giden şeyler göz önünde tutulmalı. Olaylar bize pek yansımadı. Zaten oyunculara yansısa ben gerekeni yaparım. Oyuncu arkadaşımın morali bozuk olduğunda açar birilerine neden böyle olduğunu sorarım. Hangi futbolcu gazete okumam derse yalan söyler. Herkes okur. Biz şuanda iyi gidişat içerisindeyiz. İç sahada puanlar kaybetmesek çok farklı yerlerde olabilirdik. Belki de şuan daha farklı şeyler konuşuyor olacaktık.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2015, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER