Odabaşı “Kime ne söz verdiysek onu…”

Sezonun ilk devresinde inişli çıkışlı grafiği ile beklenilenin altında bir performans ortaya koyan Boluspor takım kaptanı İsmail Haktan Odabaşı, Antalya kampında gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. Odabaşı, gazetecilere yaptığı açıklamada “Başkanımıza, taraftarlarımıza sezon başında bir söz verdik. Bizim oramız, buramız oynamıyor. Kime ne söz verdiysek onu tutmaya çalışıyoruz. Play-off sözü verdik. Hocamız da, başkanımız da bunu dile getirdi” dedi.

 Odabaşı “Kime ne söz verdiysek onu…”

Haber: Hamza TÜRDÜ

İkinci devre hazırlıklarını Antalya Riu Kaya Belek Otel’de sürdüren ekibimiz Boluspor, günde yaptığı çift antrenmanlarla ligin ikinci yarısına hazırlanıyor. Ligin ilk devresinde kendi performansından oldukça uzak kalan ve bir çok maçta yedek soyunan kırmızı-beyazlı ekibimizin takım kaptanı İsmail Haktan Odabaşı, ikinci devre öncesi gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu.  Odabaşı “Transferlerle birlikte çok iyi bir takım olduk. İçeride arka arkaya iki maçımız var. Çok iyi bir çıkış yakalamak istiyoruz. Başkanımıza, taraftarlarımıza sezon başında bir söz verdik. Bizim oramız, buramız oynamıyor. Kime ne söz verdiysek onu tutmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

ORAMIZ, BURAMIZ OYNAMIYOR

Sezon başında Boluspor kulüp Başkanı Savaş Abak’a ve kırmızı-beyazlı taraftarlara play-off sözü verdiklerinin altını çizen takım kaptanı İsmail Haktan Odabaşı, açıklamlarına şöyle devam etti “İlk yarıdan beri bizim bir hedefimiz vardı sezon sonunda Play-off oynamak. Başkanımızın ve hocamızın zaten çok büyük hedefleri var. Biz, genç takımdık ve bunu başarmak istiyorduk. Şu anda kaybettiğimiz puanlar olmasa ilk 10’un içindeydik. Şu an geçmişe dayalı bir şey yok. Önümüzde oynayacağımız 18 maç var. Ben takım arkadaşlarımla da konuştum. İkinci yarı acı çekmemiz gerekiyor, yorulmamız gerekiyor. Otel’de yukarı çıkacak halimizin kalmaması gerekiyor. Gerçekten de çok yoğun çalışıyoruz. İşi çok sıkı tutuyoruz. İkinci yarı ilk iki maçımızdan itibaren ciddi bir çıkış yakalamak istiyoruz. Yeni transferlerimizde geldi. Daha takviyelerde olacak. Takım arkadaşlarım da çok istekli çalışıyor. Ben de onlara destek oluyorum. Cumartesi günü bir hazırlık maçımız var. Kampı çok iyi değerlendirmek istiyoruz. Herkes elinden gelenin fazlasını yapıyor. İkinci yarı yaptığımız basit hataları yapmak istemiyoruz. Transferlerle birlikte çok iyi bir takım olduk. İçeride arka arkaya iki maçımız var. Çok iyi bir çıkış yakalamak istiyoruz. Başkanımıza, taraftarlarımıza sezon başında bir söz verdik. Bizim oramız, buramız oynamıyor. Kime ne söz verdiysek onu tutmaya çalışıyoruz. Play-off sözü verdik. Hocamız da, başkanımız da bunu dile getirdi. Biz oyuncular olarak bireyselde konuştuğumuz zaman bunları konuşuyoruz. Biz Allah’ın izniyle bu olayı gerçekleştireceğiz. Ondan sonrasına bakacağız” diye konuştu.

KAYBETMEYİ HİÇ SEVMİYORUM

Ligde oynadığı birkaç karşılaşmada tepkiler aldığını aktaran Odabaşı şunları söyledi “Bundan çok tepki alıyorum. Benim oyun yapım bu. Hocamda çok söylüyor bunu bana. Denizlispor’u deplasmanda yendiğimiz maçta bile isteğimden, arzumdan, takım arkadaşlarımı motive etmemden dolayı orada taraftarlardan çok tepki de gördüm, küfürde yedim. Ben nerede ekmek yiyorsam onun için savaşıyorum. Urfa’da bana sevgi gösterisinde bulundular. Urfa’da elimden geleni yaptım. Şu an Boluspor için savaşıyorum. Bu takımın kaptanıyım. Rakip takım kim olursa olsun, ben kavga ederim. Benim yapım bu. Kaybetmeyi hiç sevmiyorum. Kim ne tepki gösteriyorsa, bu beni ilgilendirmiyor. Takımın başarısı için, elimden geleni yaparım. Benim karakterimden kaynaklanan bir şey. Futbol hayatım devam ettiği sürece bu devam edecektir” dedi.

VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTACAĞIZ

İkinci yarıda kırmızı-beyazlı taraftarlara çok ihtiyaçları olduklarını belirten Odabaşı sözlerini şöyle tamamladı “Ben geçen sene buraya geldiğimde küme düşme sıkıntısı vardı. Taraftarımızın birlikteliği, beraberliği vardı. Passolig, belki bizim kötü oynamamız, iç sahadaki kötü performansımızdan dolayı gelmiyorlardır. Ama ben geçen sene küme düşme potasındaki birlikteliği, beraberliği tüm camianın kenetlenmesini, taraftarların kenetlenmesini istiyorum. O stadı doldurduklarında bize nasıl artı destek olduklarını biliyorum. İçeride iki maçımız var. Bu iki maçı aldığımızda inanıyorum ki, form olarak yukarı çıktığımızda taraftarlarımızda gelecek, daha çok destek verecek. Benim tek isteğim artı güç olmaları. 12’inci adama çok ihtiyacımız var. Belki içeride aldığımız mağlubiyetlerde taraftarında etkisi olabilir ama en büyük etken biziz tabi. Onlarında artı bir destek olmaları bizim için çok büyük etken. Rakip takımı, bu şekilde çok güzel baskıya alıyorduk. Geçen sene küme de kaldığımızda bunu çok iyi gösterdik. İç sahadaki performansımız çok iyiydi. Çoğu maçı da kazandık. Taraftara mesajım, biz elimizden geleni yapacağız. Verdiğimiz sözü tutacağız. İlk maçtan itibaren bizleri desteklemeleri, iç saha mağlubiyetlerini galibiyet olarak çevirip, ligi en iyi yerde bitirmek istiyoruz. Onlara çok ihtiyacımız var. Biz burada, Boluspor için, Bolu camiası için çok çalışıyoruz. Takım arkadaşlarım, yönetim ellerinden geldiği kadar maddi-manevi destek oluyorlar. Hocalarımız çok destek oluyor. Bizim tek isteğimiz, camianın kenetlenmesi, taraftarlarımızın en büyük desteğini belki de %51 payın taraftar olduğunu ikinci yarı görmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2015, 18:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolusporsevdası
bolusporsevdası - 6 yıl Önce

sizlere güveniyoruz

SIRADAKİ HABER

banner128