Ödül töreni büyüledi

Amatör Spor Haftası Yılın Enleri ödül töreni önceki gün Ticaret ve Sanayii Odası’nda yapıldı. Görkemli törende yüzlerce sporcu ve antrenör yer aldı. Törende ödüller sahiplerini bulurken Bolu’dan yetişen milli sporcular göz kamaştırdı.

Ödül töreni büyüledi
Haber: Erdal Tanrıverdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Amatör Kulüpleri Konfederasyonu tarafından “Amatör Spor Haftası" kapsamında planlanan faaliyetler ile farkındalık oluşturularak, gençlerin düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi amacı ile her yıl 10-16 Ekim 2016 tarihleri arasında geleneksel olarak düzenlenen “Amatör Spor Haftası” Etkinlikleri 81 İl’de yapıldı. Bolu’da Masa Tenisi, Yüzme, Atletizm, Tenis, Eskrim başta olmak üzere birçok branşta spor müsabakaları düzenlendi ve müsabakalar sporcular tarafından yoğun ilgi gördü. Masa Tenisi branşı başta olmak üzere 7'den 70'e herkes spor yaptı. Müsabakaları sonucunda dereceye giren her bir sporcuya sertifika ve ödüller verildi. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bolu’da da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Amatör Spor haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler kapsamında yılın en başarılı sporcu ve spor adamlarının belirlendiği ‘Yılın En’leri’ ödül töreni gerçekleştirildi. Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nda (BTSO) gerçekleştirilen ödül törenine, Bolu Vali Yardımcısı Halit Necdet Özeroğlu, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem, başarılı sporcular ve aileleri ile çok sayıda davetli katıldı. Protokol konuşmaları ile başlayan programda daha sonra ödül törenine geçildi. Yılın başarılı sporcularına protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi.

Ertem’den Sporcu Fabrikası Müjdesi

Amatör Spor Haftası kutlamaları kapsamında tüm Türkiye'de amatör spor adına önemli bir hafta yaşandığını belirten Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem şunları söyledi; “Gelişen dünya ve artan genç nüfusumuzu dikkate aldığımızda gençliğimizin milli, manevi ve sportif anlamda gelişimlerine katkı sağlamak ve onları her türlü zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak gayesinde olan ve ismini gençliğimizden alan bakanlığımızın bir neferi olmaktan gurur duymaktayım. Ülkemizdeki gelişmelere baktığımızda geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz üzerinde çok çirkin oyunlar oynanmaktadır. Bu gelişmeler bizleri çok ciddi derecede üzmekte ve kaygılandırmaktadır. Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ve Spor Genel Müdürlüğümüzün destekleri ile Bolu ve ilçelerinde sporun yaygınlaşması için her türlü atılımı yapıyoruz. Bu yıl tesisleşme alanında 3000 seyirci kapasiteli spor salonumuz ve Gerede Gençlik Merkezimiz hizmete girmiştir. Yapımı süren projelerimizden yeni kamp eğitim merkezimiz ve olimpik yüzme havuzumuz son sürat devam etmektedir. 2014 yılında 3393 olan sporcu sayımız 2016 yılında %20 artış göstererek 4032 olmuştur. Her geçen gün spora ve sporcuya yatırım konusunda yeni tesisler kazanarak büyük atılımların yapıldığı ilimizde tesislerimizin yanı sıra sporcu sayılarımızdaki artış da bizleri son derece memnun etmektedir. Genç kardeşlerim sizler bizim geleceğimizsiniz, sizler bizim istikbalimizsiniz bizler hiçbir zaman sizin arkanızda değil hep yanınızda hep emrinizde olacağız.” Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Amatör Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ülkemizde 10-16 Ekim tarihleri arasında düzenlenen etkinlikler, Yılın En’leri Ödül Töreni ve Kapanış Programı ile sonlandırdığımız Amatör Spor Haftasını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamaktayım. Amatör Spor Haftası boyunca gerçekleştirilen organizasyonlarda emeği geçen sporculara, spor severlere ve tüm personelime teşekkür ederim.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2016, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128