Off-Roadcılar resmen şov yaptı

Gerede Geleneksel Hayvan ve Emtia Panayırı etkinlikleri kapsamında Gerede Belediyesi, Gerede Kent Konseyi ve Gerede Off-Road Kulübü işbirliğinde bu yıl ilki düzenlenen Gerede Off-Road oyunları büyük heyecan yaşatırken, seyircilere...

Off-Roadcılar resmen şov yaptı

Gerede Geleneksel Hayvan ve Emtia Panayırı etkinlikleri kapsamında Gerede Belediyesi, Gerede Kent Konseyi ve Gerede Off-Road Kulübü işbirliğinde bu yıl ilki düzenlenen Gerede Off-Road oyunları büyük heyecan yaşatırken, seyircilere hafızalardan silinmeyecek anılar bıraktı. Gerede pisti, adeta paramparça olan, devrilen araçlarla profesyonel Off-Roadcılar ve izleyicilere, “bu pistte yarışmak yürek ister” dedirtti.

 

Gerede Panayırları etkinlikleri kapsamında düzenlenen Off Road oyunları, Gerede halkı ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen yüzlerce vatandaş tarafından beğeni ile izlendi. Özel olarak hazırlanan parkurda kıran kırana geçen etap oyunlarında, organizasyon komitesi ve görevliler büyük bir dikkat ve özveri ile görevlerini yaptılar.

PROFESYONEL PİST OLUR MU?

Gerede Belediyesi tarafından hummalı bir çalışma sonucunda oluşturulan pistte Ankara Off Road Kulübü gösteri araçlarının şovuyla başlayan oyunların ilk startını Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın ve Başkan Yardımcısı Ali Kemal Atay gerçekleştirdi. Off-Road yarışlarından önce etap özel olarak ıslatılarak zorlaştırılırken, yarışmacılar güçlü 4×4 araçları ile adeta parkura kafa tuttular. Bu arada Gerede’deki zorlu pistin uluslar arası pist haline getirilmesi için çalışmalar başlatıldı. Off-Road ustalarından pist tam not aldı.  Off-Road oyunlarında pilotları alkışlayan seyirciler, araç sürücülerinin etaplarda özel performans göstermelerini sağlarken, etapların bazı bölümlerinde sürücülerin ve araçların zorlandıkları gözlendi.

Yarışmanın bitimiyle birlikte yapılan puanlamalar sonrasında; 1.Sinan Çapraz-Ahmet Demir-Karabük Off Road Kulübü, 2. Sadık Güneş-Kemal Alakoç-Gerede Off Road Kulübü, 3.Rıdvan Halıcı-Selçuk Taşlı Gerede Off Road Kulübü elde etti. Toplam 16 yarışmacının katıldığı Off Road oyunlarına katılan tüm yarışmacılara, İlçe Emniyet Müdürü Veli Gözütok, Gerede Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Atay, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Allar ve Belediye Meclis Üyesi Orhan Danışman madalya takdim edildi. Off Road Oyunlarının düzenlenmesinde emeği geçen Spor Komiserlerine plaketlerini; Kent Konseyi Başkanı Yücel Yılmaz, Ankara Off Road Başkanı Mustafa Özgiray, AK Parti ilçe Başkanı Mustafa Allar takdim ettiler. Ayrıca, Off Road oyunlarının düzenlenmesi için her türlü desteği veren, İlçe Emniyet Müdürü Veli Gözütok, Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın ve Gerede Kaymakamı Arslan Yurt´a, Gerede Off Road Kulüp Başkanı Sadık Güneş tarafından plaket takdim edildi. Off Road Oyunlarında üçüncü olan, Rıdvan Halıcı-Selçuk Taşlının kupalarını Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, ikinci olan Sadık Güneş-Kemal Alakoç’un kupalarını Gerede Kaymakamı Arslan Yurt ve birinci olan Sinan Çapraz-Ahmet Demir’in kupalarını Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü takdim etti.

Yapılan ödül töreninin ardından, tüm Off Road pilot ve Ko-Pilotları ile Gerede Protokolü hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128