Okullarda spor salonları artacak

Bakanlar Kurulu toplantısında gençlik ve spor faaliyetlerine yönelik projeleri ele aldıklarını hatırlatan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tüm okullarda spor salonlarının arttırılacağını söyledi.   Erdoğan konuyla...

Okullarda spor salonları artacak

Bakanlar Kurulu toplantısında gençlik ve spor faaliyetlerine yönelik projeleri ele aldıklarını hatırlatan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tüm okullarda spor salonlarının arttırılacağını söyledi.

 

Erdoğan konuyla ilgili olarak şunları söyledi “Orta, lise, bütün okullarımızda, bugün Bakanlar Kurulu'nda da arkadaşlarıma bunu özellikle söyledim, süratle çok amaçlı spor salonlarımızı artıralım ve okullar arasında, okul öncesi de dahil, mesela okul öncesinde satranç şampiyonaları başlatabiliriz. Benim torunum mesela okul öncesi satranç oynuyor, ben anlamam; ama o biliyor. Şimdiden bu işe alışmış. İlkokulda bunlar daha da gelişebiliyor ve onları ilkokulda yüzmede, aynı şekilde ilkokullar arasında bunu başlatmak mümkün. Ortaokulda geliştirmek mümkün, aynı şekilde lisede, aynı şekilde üniversitelerde” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128