Önemli Olan 3 Puan (ANALİZ)

Bahar havasına televizyonun maçımızı vermesine rağmen seyirci sayımız beklenenin üstündeydi. Tavşanlı’dan gelen az sayıda seyirci de tribünlere renk kattı. Perşembe günü inanılmazı başaran Boluspor,...

Önemli Olan 3 Puan (ANALİZ)

Bahar havasına televizyonun maçımızı vermesine rağmen seyirci sayımız beklenenin üstündeydi. Tavşanlı’dan gelen az sayıda seyirci de tribünlere renk kattı.

Perşembe günü inanılmazı başaran Boluspor, 3 gün aradan sonra ters takım Tavşanlı önünde istediğini aldı. Tavşanlı kadar bizim içinde oldukça önemli olan maçı kazanmak çok güzel sonuçtu. Hedefe giderken her maçta iyi oyun beklemenin doğru olmadığına inanıyorum. Üstelik Beşiktaş gibi bir takımla başa baş hatta daha üstün oynamanın yorgunluğunu da katarsak, sonuç kendiliğinden ortaya çıkar.

Tavşanlı maçında zoru başaran Boluspor, 6 günlük arayı iyi değerlendirerek Buca maçına daha dingin çıkabilir.

Bahri Hoca Beşiktaş maçında çıkardığı 11’in ötesinde değişik kadroyla sahadaydı. Haftanın son 3 gününde futbolcularına neler yaptırdı, nasıl hazırladı bilememe ama oynamayanla oynayan farkı ortaydaydı.

Yorulanla yorulmayan, vücut yorgun olduğunda beynin kaslara nasıl hükmetmediğini hep beraber gördük. Oyuncu değişikliklerinde geç kaldığına inandığım Bahri Hocanın, Veli ile tartışır gibi konuşması, bir şeyler anlatması da çirkin görüntülerdi. Omar Wade daha evvel oyuna alınmalı, Alp yerinede oynatılmalı, sağ kanatta Sercan’la başlamalıydı. Maçın en fazla koşan adamı Gomis’e her defasında bağırması doğru değil.

Ayrıca Alp’i göbekte oynatma isteği de yeni buluşuydu sanırım. Alp’in gençliğinden faydalanayım derken, daha fazla yüklenerek zarar almadığına seviniyorum. Beşiktaş maçı sonrası kendine bakan profesyonel futbolcuları da ayırt ettik.

Tavşanlı maça bir puan için gelmişti. Kendisi adına tehlike çanları çalmasını istemiyor, ligin dibinde olanların aldıkları puanlar rahatsız ediyordu. İlerde korkulu rüya görmemek için puan alması gerekiyordu. Golü yiyene kadar yorgun Boluspor’u istediği gibi oynamaya zorladı. İlerleyen dakikalarda da tesadüfen de olsa bir gol atarmıyım sevdasın kapıldılar. Her ne olursa olsun, oynadıkları futbol, çok düşük bütçesiyle mücadeleleri takdir edilmesi gerekir. Bank Asya Ligine renk kattıklarından dolayı kendilerini kutlamalıyız.

Kalede Atacan, kendinden emin, güveni tam olarak oynadı. Bazı topları ceza alanı dışına çıkarak kullanması, kazanma isteğinden geliyordu.

Cemil, sağ kanatta ikinci kez oynuyor. Yerini yadırgadığı gibi, oyunun başlarında rakibimiz sağdan bindirme yapmayı isteği ortadaydı. Yerine geçtiğinde normal oyununu oynadı.

Veli, ceza alanımız içine gelen uzun toplarda kartal gibi oluyor. Taymingi, gücü, hırsı, kazanma isteğini alkışlıyoruz.  

Orhan, yorgunluğu sahaya yansıdı. Oyundan çıkmasını doğal karşılamalı.

Hakan, genç, güçlü, ofansif oynaması takıma katkı veriyor. Oynadıkça yarınlara güvenle bakmamızı sağlıyor. Boluspor’un bu sezon en önemli kazançlarından olduğunun altını çiziyorum.

Alp, Beşiktaş maçının yorgunluğuyla birlikte, ilk kez göbekte oynamasının da acemiliğini çekti.

Gomis, dingin olduğundan olsa gerek çok koştu, top çaldı, her yere gitti.

Kenan, bütün pozisyonlarda vardı. Topla iyi, topsuz alanda bazen kayboluyor, yorgun olmasına rağmen elinden gelenin fazlasını yaptı.

Aydın, eleştirilere rağmen şansıyla da olsa 3 puanı getiren golü attı. Golden sonra yedek enerji deposunuda açarak her yere gitmeye çalıştı.

Veysel, koca kaptan aldığı sorumluluğu ve yükü en iyi şekilde taşıyan isim. Teşekkürler kaptan.

Ferhat, yorgun olmasına rağmen yinede gücünü kullandığında takımı ateşliyor. Oyundan alınması önümüzdeki maçlar adına olumluydu.

Vedat, koşmak, katkı vermek istedi ama bu kadar. Maç eksikliği, yetenekleriyle ortada daha fazlasını yaparsa alkışlamaya devam ederiz.

Sercan, yerinde kaldı, ikinci yarıda çok katkısı oldu.

Omar Wade, ayaklarına hakim, istediği gibi oynayacak yetenekte ve daha fazla oynatılması. Hazır değilse bile bir an evvel hazırlanmalı.

Hakemler, 90 dakikada hatasız maç yönettiler diyebilirim.

Önümüzde Buca maçı var ve mutlak kazanmak zorundayız. Kazanmamız halinde ilk 6 garanti gibi olacak ve ilk 2 şansımız matematiksel olarak devam edecektir. Başarılar bizimle olsun.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128