Onlar karaçayır’ın emektarları

Karaçayır’ın soğuğunu ve çilesini çeken oradaki emektar çalışanların kıymeti paha biçilemez. Hem futbol sevgileri hem de insanlara olan sevgileri onları bu soğuktan koruyan tek şey. Herkes çok sever ve bilir o kişileri ama biz onların bu özverileri tarihe not düşülsün ve onlara da bir anı olması için sayfamıza döktük.

 Onlar karaçayır’ın emektarları

HABER: FARUK ÇİDEM

Mehmet Demir; karaçayır’ın güvenliği ondan soruluyor. 54 yaşında evli ve iki çocuk babası olan Mehmet Demir Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü’nde Başpolis olarak görev yapıyor. Demir, yaşından dolayı emekliliğine 1 yıl kalmış olmasına rağmen her hafta sonu karaçayırda güvenliği sağlıyor. 30 yıllık memurluğunun son 5 ayını karaçayırda geçiren Mehmet Demir tam bir futbol aşığı. Ve bu spor sevgisi karaçayırda düzenin sağlanması için elinden geleni yapması için en büyük ilham kaynağı. Gençlik yıllarında da spor yaptığını söyleyen Mehmet Demir görev aldığı yerden çok memnun olduğunu söyledi.

Rahmi Özçelik; futbolcular saha da “ahhh” deseler yardımlarına koşan tek kişi o. Bütün sporcuların sevdiği ve saydığı bir kişi. 27 yıldır karaçayırda futbolcuların sağlığından sorumlu. İl Sağlık Müdürlüğü Toplum Sağlık Teknisyeni olarak görev yapan Rahmi Özçelik 52 yaşında ve 3 çocuk babası. Futbolcuların dertleriyle ilgilenirken kendi çocuklarından ayırmayan Özçelik, çocuklarımıza bir şey olmasın da ben başka bir şey istemem diyor. Yaşına rağmen sahanın neresinde bir futbolcu sakatlansa çantasını kaptığı gibi koşan Rahmi Özçelik karaçayırda daha çok futbolcu yetiştireceğe benziyor.

Mehmet Karaüzüm; Ve son emektarımız. Karaçayıra en uzun süre emek veren isimlerden birisi... 30 yıldır karaçayır’ın tüm dertlerini tek başına sırtlayan Mehmet Karaüzüm tesis sorumlusu olarak görev yapıyor. En küçüğünden en yaşlısına kadar herkesin sevdiği ve saygı duyduğu Mehmet Karaüzüm, karaçayırda kimse olmasa da oranın havasını teneffüs eden bir emekçi. 60 yaşında genç bir çınar gibi oradan oraya koşturması, herkesin derdini çözmek için çaba göstermesi ve sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getirmesi aldığı görevi sonuna kadar hak ettiğinin bir göstergesi.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2015, 19:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128