Onları ayakta alkışlıyoruz!

Bolu'da düzenlenen 'Özel Sporcular Atletizm Şenliği'nde engelli çocuklar, yarışmanın heyecanını yaşadı. Çocuklar uzun atlama, fırlatma topu, gülle atma ve 50-100 ve 200 metrelik yarışlarda neşeli tavırlarıyla...

Onları ayakta alkışlıyoruz!

Bolu'da düzenlenen 'Özel Sporcular Atletizm Şenliği'nde engelli çocuklar, yarışmanın heyecanını yaşadı. Çocuklar uzun atlama, fırlatma topu, gülle atma ve 50-100 ve 200 metrelik yarışlarda neşeli tavırlarıyla ilgi çekti.

 

Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Bolu Rotary Kulübü tarafından düzenlenen 'Özel Sporcular Atletizm Şenliği'ne 5 eğitim ve rehabilitasyon merkezinden 36 erkek, 14 kız öğrenci katıldı. Atatürk Stadyumu'ndaki şenlikte engelli öğrenciler yaşlarına göre kategorilere ayrılarak gülle atma, fırlatma topu, uzun atlama, 50- 100 ve 200 metrelik parkurlarda yarıştı.

Tribünlerdeki aileler çocuklarının heyecanına ortak olurken, sahanın kenarında bulunan öğretmenler ise çocukları sözleri ve alkışlarıyla destekledi. Yarışma sırasında engelli öğrencilerin sempatik tavırları ilgi çekerken, yarışmanın ardından yerlerinde zıplayan ve gülücükler saçan öğrencilerin sevinci herkesi mutlu etti. Yarışmaya katılan öğrencilere hediyeler verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128