“ÖNÜMÜZDEKİ SEZON TEK HEDEFİMİZ 1. LİG”

Bolu Belediyespor Kulüp Başkanı Basri Gökdemir ile Bolu Belediyespor bayan voleybol takımının geçtiğimiz sezonu hakkında ve önümüzdeki sezonu hakkında konuştuk. Bolu Belediyespor Kulübü’nün ekip çalışmasıyla iyi bir yere geldiğini söyleyen Gökdemir; “2015-2016 sezonunda voleybolda tek hedefimiz var, 1. Lige yükselmek” dedi.

 “ÖNÜMÜZDEKİ SEZON TEK HEDEFİMİZ 1. LİG”

ÖZEL HABER: FARUK ÇİDEM

“VOLEYBOLU TEKRAR CANLANDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”

“2010 yılından sonra biz değişik yönetimlerle birlikte geldik. O zaman bölgesel ligdeydik. 3. Lig’e çıktık ve sonra 2. Ligde mücadele ettik. 2.ligin diğer liglerle arasında ciddi fark var. Mali ve görünüm açısından ciddi farklar var ve bunların karşılanabilmesi gerekiyor. Bunların karşılanabilmesi için kendimizi 2-3 sene tarttık. 1. Ligde kalıcı olabilmek için, asansör takım olmamak adına mali bütçemizi dengeleyebilir miyiz diye baktık. Bu yüzden o günden bu güne kadar iktisadi işletmelerimizi çoğaltmaya çalışıyoruz. Voleybol ve diğer amatör sporların desteklenmesi gerekiyor. Bu da kendi öz kaynaklarımızla yapılabiliyor. Bolu’nun spor pastası ve spora destek verenleri bellidir. Ve bu pastanın %95’ini Boluspor alıyor. Biz de voleybolu tekrar Bolu halkına sevdirmeye çalışıyoruz.”

“CİDDİ BÜTÇESİ OLAN RAKİPLERİMİZ VAR”

“2014-2015 sezonunda 1.lige çıkabiliriz dedik. Mali bütçe olarak da buna hazırız dedik ve sezonun başında kendimize 1.lige çıkma hedefi koyduk. Tecrübeli ve genç oyunculardan oluşan ve bütçemizi yormayan bir kadro oluşturduk. Kendi grubumuzda 12 tane takım vardı. Diğer grupla birlikte toplam 24 takım mücadele etti. Bizim yer aldığımız B grubunda ligi 2. Olarak bitirdik. Bize göre fazlasıyla bütçeye sahip olan takımlar vardı. A grubunda ciddi paralarla kurulmuş takımlar vardı. Ligi 2. Bitirdikten sonra yarı final müsabakaları başladı. Bursa’da oynadığımız yarı final müsabakalarında bizden mali olarak 3 kat daha büyük olan Rota Kolejini yendik ve sonrasında Maltepe Yalı’yı da yenerek final grubuna ismimizi yazdırdık. 1 hafta sonra İstanbul’da yapılan final müsabakalarında ilk maçımızı Halkbank ile oynadık. İyi başladığımız oyunda hakem hatasından dolayı ilk seti verdik ve diğer setleri de Halkbank aldı. Ciddi bir moral bozukluğu oldu bizim için. Halkbank’ın yedeğinde oturan 3 oyuncusu bile bizim ilk altıda oynardı. Sonuç olarak 2015-2016 sezonunda 1.ligde yer alamayacağız. Ama 2015-2016 sezonunda güzel bir takım oluşturacağız. Daha fazla bütçeli ve daha iyi, kendini kanıtlamış oyuncularla devam edeceğiz. Geçen sezon toplam 500 bin lira civarında bir harcamamız oldu. 1.lige çıkmak için gereken adımları atacağız.”

“ÖĞRENCİLERİN YÖNLENDİRİLMESİ GEREKİYOR”

“3.ligde mücadele eden İnkılap İlköğretim Okulumuz var. Oraya da ciddi anlamda desteklerde bulunduk ve bulunmaya da devam edeceğiz. Sporculuk bir meslek haline geldi. Biz oradaki hocalarımıza da söyledik. Bu artık bir meslek ve çocuklara bir şeyler aşılayabilmek lazım. Öğrencilerin ortaokuldan itibaren nereye yöneleceğini bilmesi gerekiyor. Bir insanın hem voleybolcu hem de doktor olabilmesi mümkün değil. Sonuç olarak bu da bir meslek. Ayrıca sporcular düşük ücretlerle oynamıyor. Bir şekilde buraya yönelip başarılı olabilirler.”

“BÜTÇEMİZİ YORMAYACAK ŞEKİLDE DESTEĞE HAZIRIZ”

“Geçen sene isim hakkı sponsorluk olarak Boluspor Basketbol takımına destek olduk. Bolu Belediyespor Kulübü futbol dışında bütün sporlara destek verebiliriz, elimizden geldiği kadar. Şimdiye kadar futbol dışında hiçbir sporcuya gereken değer verilmedi. Sporcu ile ilgilenmek gerekiyor, ona parasını da verseniz gereken verimi alamazsınız. Murat Semercioğlu gece gündüz oyuncularla görüştü. Arka arkaya mağlup olan bir takım galibiyet serisi yakalamıştı. Bu sezon da kendileriyle iletişime geçtik ama mali olarak bizi yorgunluğa düşürecek isteklerinden dolayı bir karara varılmadı. Geçen seneki gibi devam ettirmek isterlerse biz yine destek vermeye hazırız.”

“KULÜBÜMÜZ CİDDİ PRESTİJ KAZANDI”

“Bu sezon 2.lig’de Beşiktaş gibi bir takım da yer alıyor. 1.ligden 2.lige düştüler ve ciddi bir mali bütçeye sahipler. Biz de önümüzdeki sezon için çok acele etmiyoruz, diğer takımları takip ediyoruz ve kendi kaynaklarımıza bakıyoruz. Tabiî ki geçen sezonki mali bütçenin üstünde bir takım oluşturmamız gerekiyor. Ciddi kulüplerle yarışabilmek için temkinli hareket etmek gerekiyor. Bizim Bolu Belediyespor Kulübü olarak yaptığımız bir isim var. Oyuncular ve hocalar nezdinde de bir prestijimiz oluştu.”

“ÜNİVERSİTEDEN DESTEK ALAMIYORUZ”

“Akademik anlamda üniversiteden bir destek alamıyoruz. Bolu’nun üniversitesi nerede? BESYO gibi bir fakültesi var. Geçmiş zamanlarda Gazanfer Doğu ile görüştük. Basketbolu, voleybolu Bolu’da yeşertmeye çalışıyoruz dedik. Öğrenci alırken aralarında oyuncu da olsun istedik. Ama hiçbir destek alamadık. Bolu gibi küçük illerde üniversitelerin desteği çok büyük önem teşkil ediyor.”

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2015, 10:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
efe yılmaz
efe yılmaz - 5 yıl Önce

sayın başkanım ;

cevap vermenizi temenni ederek sorular sormak istiyorum ? yaptığınız açıklamalar gerçekten güzel boluspor futbol dışında hiç birşeye destek vermiyor diyorsunuz sizde voleybol dışında başka bir branşa destek vermiyorsunuz gözü kapalı varsa yoksa tüm gelirler voleybol a son 2 yılda harcadığınız parayla sağlam alt yapılar kurulur bir sürü ant. ile tüm bolu taranır sizinde sözde hep dediğiniz gibi bolulu sporcularla bu yüksek maliyeti olmayan takımlarla bir kaç yılda başarı elde edilir. sizin milyarlaca verip çıkmak istediğiniz 1.lig e trilyon harcayıp çıksanız ne fayda eder ? taşıma suyla değirmen döner mi ?1.lige çıktığınız zaman daha fazla maliyet harcayakcaksınız ve asansör takım olmaya mahkum olacağz o bütçeleri sağlayamadığımız zaman. yazık değil mi şimdi bu boşa giden paralar hadi gelin hep beraber futbol hariç tüm branşlarda boluda tarama yapalım bolunun en iyileri toplayalım ve düzenli çalışalım emek harcamak zordur zaman alır ama meyvesini toplamak çok güzel

efe yılmaz
efe yılmaz - 5 yıl Önce

ben küçük maliyet hesaplamaları yaptım 5 ana branş seçilirse her branşa zaten elde olan 500 binden 100 bin lira verilirse senelik min. 5 ant ve sayısız sporcu ile yola çıkar bir kaç yıl içerisinde alt yapılarda dereceler gelmeye başlar ve zamanla bu yükselir başarı gelen branşa dahada fazla yatırım yaparak bütçe ile doğru orantılı tabikide. size çok basit bir örnek vereceğim sadece klüp yapısını inceleyin lütfen bursa nilüfer belediyespor klubü isterseniz gerekli duyarsanız beraber ziyaret eder klüp yöneticileri ve başkanlarını tüm branşlarda nasıl başarılı olduklarını örnek alabiliriz kendimize.. boluda spor u geliştirmek sadece voleybol la olmaz bu amaçla yola çıkmadığınızı çok iyi biliyorum..

MURAT SON
MURAT SON - 5 yıl Önce

ya başkan sen ne di̇yorsun hala sanki̇ cebi̇nden 5 kuruş para çikiyormus gi̇bi̇ açiklama yapiyosun voleybola yapacağin desteği̇n bi̇razini futbol takimina yapta bi̇razda burada pri̇m yap...sen gi̇t başka i̇ş yap

SIRADAKİ HABER

banner128