Oran “Siyaset spora karışmamalı”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in, “CHP heyetinin Trabzonspor Kulübü’ne ziyaretinden kendisinin haberdar olmadığı” sözlerini yalanlayarak, “CHP bütün...

Oran “Siyaset spora karışmamalı”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in, “CHP heyetinin Trabzonspor Kulübü’ne ziyaretinden kendisinin haberdar olmadığı” sözlerini yalanlayarak, “CHP bütün spor kulüplerine eşit uzaklıktadır. Siyaset spora karışmamalı” dedi.

 

Oran, yaptığı yazılı açıklamada, eski bir futbolcu olduğunu ve ilk resmi maçına Avni Aker’de çıktığını hatırlattı. Bu nedenle Trabzon ve Trabzonspor’un kendi için çok farklı bir yeri olduğuna dikkat çeken Oran, CHP heyetinin Trabzon ziyaretini şöyle anlattı: “Grup Başkanvekilimiz Muharrem İnce ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Bolu Milletvekilimiz Tanju Özcan ile birlikte Trabzon ve ilçelerinde örgütlerimizle toplantı yapma kararı aldık. Merkez ilçe başkanımız da Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar ile birlikte Trabzonspor ziyaretimizi programladı. Sadri Bey ‘Benim haberim yok’ diyor ama 30 Ekim Salı günü, saat 17.00 gibi Sadri Şener’in sekreteri Büşra Hanım’la irtibat kurduk. Trabzon’a ziyarette bulunacağımızın haberini verdik. ‘Sadri Bey orada olacak mı?’ diye sorduk. Büşra Hanım da Sadri Şener’in yapacağımız ziyaret konusunda bilgisi olmadığını, rahatsızlığı sebebiyle de ziyaret sırasında orada olamayacağını ifade etti. Sadri Bey’in 20 gün uçuş yasağı varmış. Yani kendisini o gün İstanbul’da bilgilendirdik. Asbaşkan’ın haberi var, sekreterinin haberi var, kendisine iletildi, teyidini aldık, ona rağmen bunu söylemesini yadırgadım” diye konuştu.

-“BU DÖNEMDE HERKES SORUMLU DAVRANMALI”-

Trabzonspor’da gayet güzel ağırlandıklarını, yöneticilerden Trabzonspor’un isteklerini, dileklerini, sorunlarını dinlediklerini dile getiren Oran, şunları ekledi: “Misafirperverlikleri ve göstermiş oldukları yakın ilgi dolayısıyla da herkese teşekkür ediyorum. Şuranın altını çiziyorum; CHP bütün spor kulüplerine eşit uzaklıktadır. Siyaset spora karışmamalı. Futbolseverlerin rahatça, özgürce ve adil bir ortamda maç izleyebileceği bir dönem yaşamalıyız. Futbolumuz çok kara günler geçirdi, geçiriyor. Bu dönemde herkes sorumlu davranmalı. CHP olarak biz gereken sorumluluğu gösterdik. Hukuka aykırılıkların, adaletsizliklerin, özel yetkili mahkemelerde yaşanan insanlık ayıplarının her zaman karşısında durduk. Bundan sonra da durmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128