Oryantiringde şampiyonlar belli oldu

Liseler arası Oryantiring İl müsabakaları sonuçlandı. İzzet Baysal Gölyüzü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi genç kızlar kategorisinde birinci olurken, genç erkekler kategorisinde İzzet Baysal Anadolu Lisesi birinci oldu.

 Oryantiringde şampiyonlar belli oldu

2015-2016 eğitim öğretim yılı için 04 Mart 2016 tarihinde Abant İzzet Baysal Üniversitesinde Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünün okul sporları bünyesinde düzenlenen toplamda yedi okulun katıldığı liseler arası genç kızlar ve genç erkekler oryantiring müsabakaları sonuçlandı. Buna göre genç kızlar kategorisinde İzzet Baysal Gölyüzü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci olurken, olurken genç erkekler takımı ikinci oldu. Birinciliği elde eden okul takımı, 8 Nisan 2016 tarihinde yapılacak bölge şampiyonasında Bolu’yu temsil etmek üzere müsabakalarda yarışacak. Takımın çalıştırıcısı ve aynı zamanda tarih öğretmeni olan Uğur Pekcan, geçtiğimiz yıl bölge şampiyonasında birinci olduklarını, devamında Türkiye Şampiyonasını yedinci olarak tamamladıklarını belirtti. Pekcan, bu yılki hedeflerinin daha iyi bir derece elde etmek olduğunu ifade etti.

 

GENÇ KIZLAR

1. İzzet Baysal Gölyüzü MTAL (sağlık meslek) 01s:12dk: 52sn

2. Zübeyde Hanım MTAL 01s:46dk:48sn

3. Nisan Koleji 02s:04dk:41sn

4. İzzet Baysal AL 02s:04dk:58sn

 

İL BİRİNCİSİ BU SENEDE İZZET BAYSAL ANADOLU LİSESİ

 Öte yandan aynı tarihlerde Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Kampüsünde yapılan ve yedi okulun katıldığı genç erkekler Oryantiring yarışmalarında ise son üç yılın genç erkekler birincisi yine değişmedi. İzzet Baysal Anadolu Lisesi müsabakaları birincilikle tamamladı. Aynı okulun genç kızlar takımı ise müsabakaları il dördüncüsü olarak tamamladı. Geçtiğimiz yıl Muğla’da yapılan yarışmalarda Türkiye yedincisi olan okul, bu yıl da Türkiye şampiyonasına katılma hakkı elde etti. Bölge yarışmaları için antrenmanlara devam ettiklerini dile getiren Beden Eğitimi öğretmeni Ferhat Altınsoy, bu yıl da hedeflerinin Türkiye finalleri olduğunu dile getirdi. İl genelinde sıralamaya giren okullarımız ve dereceleri şu şekilde;

 

GENÇ ERKEK

1 İzzet Baysal AL 01s:10dk:12sn

2 İzzet Baysal Gölyüzü MTAL (Sağlık Meslek)  01s:22dk:02sn

3 Canip Baysal AL01s:22dk:19sn

4 İzzet Baysal MTAL 01s:29d:49sn

SPOR MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2016, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128