Oyunculardan Yankaya’ya tepki

Spor Toto 1. Ligin 32.haftasındaSamsunspor, kendi evinde karşılaştığı Denizlispor ile 2-2 berabere kaldı. Maçın ardından açıklamalarda bulunan Samsunspor’lu oyuncularhakem Özgür Yankaya’ya tepki gösterdiler.

  Oyunculardan Yankaya’ya tepki

Haber: Esra Öztürk

Denizlispor maçının ardından,Samsunspor kaptanı Ahmet Burak Solakel, kaleci Furkan Köse ile oyuncular Göksu Türkdoğan ve Ahmet Cebe, maçtan sonra basın toplantısı düzenlediler. Basın toplantısında Samsunspor’lu oyuncular maçın hakemi Özgür Yankaya’ya tepki gösterdiler.

“SİZ GÖRMÜYOR MUSUNUZ?"

Hiçbir zaman bahanelere sığınmadığını belirtenSamsunporlu oyuncu Göksu Türkdoğan, "Ben 12 senedir profesyonel futbol oynuyorum. Hayatım boyunca hiçbir zaman bahanelere sığınmadım. Ceza almadan sözlerimi tamamlamak istiyorum. Biz buradan ekmek yiyoruz. 5-6 haftadır inanılmaz canımız yanıyor. Bugün 2 tane yüzde 100 penaltı pozisyonu var. Biri Enes’in pozisyonu, diğeri de oyuncunun eline çarpması. Biz kendi hakkımızı nasıl savunacağız. Boluspor maçında Samaras’ın yüzde 100 penaltı pozisyonu var. Bunlar tartışmaz. Hakem pozisyonlarda gözünü çeviriyor. Adana Demirspor maçında kafayla gol atıyoruz, hakem karşı tarafa faul veriyor. Biz nasıl kümede kalacağız. Hepimizin ailesi ve çoluk çocuğu var. Şehirde de büyük baskı hissediyoruz. Hakemlerin görmedik, hata yaptık demelerini istiyorum. Bizim gördüğümüzü siz görmüyor musunuz?" dedi.

‘HEP Mİ BİZE GÖRÜNMÜYOR”

Geçen haftalarda da haklarının yenildiğini belirten kaptan Ahmet Burak Solakel, “Rakip takımın eline çarpması yüzde 100 eldi. Enes’in pozisyonu yüzde 100 penaltıydı. Hadi bu maçı geçelim, Bolu maçında Samaras’ın pozisyonuna bütün dünya penaltı diyor. Ondan sonra el pozisyonu var. Hakem bunlara ‘ben görmedim’ diyor. Kardeşim hep mi bize görünmüyor bunlar. Adana Demirspor maçında Samaras’ın boyu 1.90 çıkmış kafayı vurmuş hakem faul veriyor. Ben gözümle bir hakemin suratını çevirdiğini görürsem ben bunda başka şeyler düşünürüm. Biz takım olarak dünyanın en iyisiyiz demiyoruz. Zayıf yönlerimiz olabilir. Bizde bu durumlarda olmayı istemezdik ama olduk. Bir kere hata olur, iki kere hata olur ama dört kere, beş kere hata olmaz. Niye rakiplerimize aynı hatalar olmuyor da bize denk geliyor bu hatalar” ifadelerini kullandı.

"NEDEN KORKUYORSUN ?"

Hakemlerin gördüklerini çalmadığını belirenSolakel, "Bize hak etmediğimiz bir şeyi kimse vermesin. Zaten istemiyoruz.Öyleyse sonuna kadar düşelim ve cezasını da biz çekelim. Ben oyuncu olarak çekmeye razıyım. Herkesin çoluğu, çocuğu, ailesi var. Onların da var. Çocuklarının yüzlerine nasıl bakıyorlar. Hata farklı bir şey ama korkmak farklı bir şey. Neden korkuyorsun, neden gördüğünü çalamıyorsun. Hakemlerden bir şey istemiyoruz. Sadece gördüğünü çalabilsin, kafasını çevirmesin. Biz daha düşmedik vesavaşıyoruz. Sezon başından beri yaşadığımız durumlar ortada. Transfer yapamamış bir takımız. Sakat oyuncularımız çıkıp oynamaya çalışıyor. Normalde kadroda olmaması lazım ama mecbur sakat oyuncularımız süre alıyor. Dışarıda belki sıkıntı yaşıyoruz ama iç sahada seyircimizin desteği ile bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. 2 maçımız kaldı. Bu maçları kazanıp, yolumuza devam etmek istiyoruz. Daha hiçbir şey bitmiş değil. Herkes istediğini yapabilir ama son sözü Allah söyler. Biz sonuna kadar bu işi götüreceğiz ama hakkımızı da savunacağız. Göz göre göre hak yenmez. Hakkımızı istiyoruz, başka bir şey istemiyoruz. Kimsenin çalacağı düdüğe muhtaç değilim. Hakkımı versinler yeter" ifadelerine yer verdi.

"LÜTFEN KIYASLAYIN "

Hakem hatalarından dolayı çok puan kayıpları yaşadığını belirten Ahmet Cebe, "Bir tane pozisyon söyleyin Denizli’nin aleyhine çalınan ya da Eskişehirspor aleyhine çalınan. Bu takımların bu kadar puan kaybettiği maçlar var mı? Lütfen kıyaslayın. Bizim en az 8 puanımız gitti" dedi.

“POLİSLERİN ARKASINDA DURMAZ”

Son olarak konuşan kalecisi Furkan Köse, "Hakemlerin eğer biraz cesareti varsa, soyunma odasına giderken polislerin arkasında durmaz, adam gibi çıkar 'ben bu maçı sattım' ya da başka bir şey der. 30 tane polis onu orada koruyor. Rahat rahat evine gidecek şimdi, biz ne yapacağız burada. Samsunspor kayyuma kaldı, kullanın bunu" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER