ÖZAT İSTİFA İDDİALARINA CEVAP VERDİ

Boluspor yeni sezon için hazırlıklarına günde çift idmanla devam ediyor. Dün sabah antrenmanı öncesinde hakkında istifa ettiği iddiaları ortaya atılan teknik direktör Ümit Özat basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Özat; “gördüğünüz gibi hala buradayım ve görevimin başındayım” dedi.

 ÖZAT İSTİFA İDDİALARINA CEVAP VERDİ

HABER: FARUK ÇİDEM

Yeni sezon çalışmalarına karaçayırdaki tesislerinde devam eden Boluspor günde çift idmanla hazırlıklarına devam ediyor. Kamp çalışmalarını kısaca değerlendiren teknik direktör Ümit Özat şunları söyledi; “Kamp çalışması yoğun bir şekilde geçiyor. Futbolcular inanılmaz gayretli bir şekilde çalışıyorlar. Ama daha taktik bölüme geçemedik. Tahminim önümüzdeki haftadan itibaren taktik çalışmalara geçeceğiz. Transfer çalışmalarımız devam ediyor. Kolay bir iş değil transfer yapmak. Herkes gibi biz de bütçemize göre transfer yapmaya çalışıyoruz. Kılı kırk yarıyoruz çünkü vermiş olduğumuz kararlar var ve bu kararların arkasında durmamız gerekiyor. Boluspor’un 1 TL’sini dahi sokağa atmadan ve bütçeyi de aşmayarak doğru transferler yapıp, hedefe oynayacak bir takım kurmaya çalışıyoruz.”

“KULÜPLER MANKEN DEĞİL HOCA ALIR...”

Teknik Direktör Ümit Özat, Bolu spor kamuoyunda geniş yer bulan istifa ettiği yönünde çıkan haberlerin doğru olmadığını vurgulayarak şunları söyledi; “Burada bize güvenen ve bizim de güvendiğimiz insanlar var. Hayatta her şey var, insanın başına her şey gelebilir. Ama daha mukavele imzalamadan, 10 gündür buradayım ve henüz imza atmadım ancak yönetim bana aramızdaki güvenden dolayı peşinat ödedi. Böyle bir güven sağladığınız insanları da yüz üstü bırakıp gitmek doğru bir şey olmaz. Ayrıca aramızda hiçbir anlaşmazlık da yok. Yöneticilerin hepsinden bugüne kadar ki ilgilerinden memnunum. Ama şunu da belirtmek lazım; burada herkes aşçısından bekçisine kadar Boluspor’un menfaatleri için çalışıyor. Dolayısıyla başarı da başarısızlık da bir bütün. Zaman zaman bu tür iddialar ortaya çıkıyor. Sadece benim olduğum yerde değil kulüplerde bu tür haberler ortaya atılıyor. Gördüğünüz gibi hala buradayım. İstanbul’a gitmeye bile korkuyorum. Hakkımda bir şey yazılacak diye. 15 sene üst düzey futbol oynadım ve medyanın da içinde yer aldım. Bu yüzden iyi laf yapmayı bilirim. Ancak bu söylentilerle uğraşamam. Bizim hedefimiz şampiyonluk. Her takımda her şehirde bir takım çatlak sesler olacaktır. Kimisi kilonuza kimisi üslubunuza kimisi giyiminize takacaktır. Ama şunu bilmeliler ki kulüpler manken almıyor takımın başına hoca alıyor. Daha ilk günlerde bunlarla uğraşmaya gerek yok. Kulüpte genç adamların hırsı buluştu. Şampiyonluk için gecemizi gündüzümüze katacağız. Boluspor için çalışıyoruz ve görevimizin başındayız.”

“BENİM KADAR GENÇ OYUNCU OYNATAN YOKTUR”

Cüneyt hoca ile görüştüklerini ifade eden Özat; “Alt yapı bizim evimizin önü. Sezona 50 oyuncu ile başladım. Her zaman görebileceğim oyuncuyu dışarıdan gelen oyuncularla birlikte antrenmana almak çok doğru bir şey değil. Ben 32 yaşında teknik direktör oldum ve benim kadar genç oyuncu oynatan kimse olmadı. Ben 36-38 puan aldıktan sonra ligde kalmayı garantileyip genç oyuncuyu 4 dakika maçta oynatıp da ‘bakın ben genç oyuncu oynatıyorum’ diyen birisi değilim” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2015, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128