Özcan Kızıltan ‘3 Puanı Alacak Gücümüz Var’

Boluspor Teknik Direktörü Özcan Kızıltan, takımdaki son durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Kızıltan, transfer çalışmalarına da değinerek, “Transfer bitmez. Cazip oyuncular bulursak alırız” dedi.   Göreve...

Özcan Kızıltan ‘3 Puanı Alacak Gücümüz Var’

Boluspor Teknik Direktörü Özcan Kızıltan, takımdaki son durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Kızıltan, transfer çalışmalarına da değinerek, “Transfer bitmez. Cazip oyuncular bulursak alırız” dedi.

 

Göreve geldiği günden bu yana bir kupada olmak üzere üç maçta iki galibiyet ve bir beraberlik tadan Boluspor Teknik Direktörü Özcan Kızıltan, geride kalan maçlar ve transfer hakkında konuştu. İlk olarak Cumartesi günü oynayacakları Sakaryaspor maçını değerlendiren Kızıltan, “Her geçen gün biraz daha arzulu, istekli, hedefe yönelik doğru düşünen bir oyuncu grubu oluşmaya başladı. Oyuncularımızın antrenmandaki konsantrasyonu, gayreti ve çalışma isteği, kalan 16 maçlık süreçte bizi umutlandırıyor ve avantajlı hale getiriyor. Sakaryaspor maçıda kolay bir maç değil. Onlarda alt sıralardan kopma mücadelesi veriyorlar. Bizim de üst sıralardan kopmama adına kazanmamız ve 3 puan almamız gereken bir maç. Kolay olmamakla beraber, 3 puanı alacak kalitemiz ve gücümüz var” dedi.

“GİRESUN’U ERKEN GOLLE YIKTIK”

Zorlu geçen Güngörenspor ve Giresunspor maçlarına da değinen Özcan Kızıltan, “Sonuçlara baktığımızda Güngörenspor maçında puanlar kaybettik. Avantaj olarak düşündüğümüz maç dezavantaja dönüştü. Ama ardından Giresunspor maçını kazanarak bir anda diğer sonuçlarla beraber dördüncülüğe yükseldik. İçerde ve dışarıda alacağımız puan ya da puanlar bizim ligdeki konumumuzu belirleyecek. Giresunspor buraya büyük bir moralle gelmişti. Transfer tahtası açılmıştı. Erken gelen gol onların dirençlerini kırdı” şeklinde konuştu.

“HERKES OMAR’I BEKLİYOR”

Fransız oyuncu Omar Wade’nin son durumu hakkında bilgiler veren Teknik Direktör Özcan Kızıltan, “İlk maçı olmasına rağmen Gençlerbirliği maçında ortaya koyduğu performans bizleri, taraftarlarımızı ve bolu medyasını da heyecanlandıran bir performanstı. Ama ardından Güngören ve Giresunspor maçlarında adalesindeki sıkıntıdan dolayı kullanamadık. Herkes Omar Wade’yi bekliyor. Biz de onu bekliyoruz. Şuanda sakatlığı ile ilgili bir sıkıntı gözükmüyor. Yarın son durumuna bakacağız. Kenan, Omar Wade ve Ferhat Kiraz gibi ön bölgede hakikaten etkili oyunculara sahip olduk. Bu da bizi kalan 16 maçta çok avantajlı halede getirebilir. Erman Ergin hasta. Emre Toraman ise kart cezalısı” ifadelerini kullandı.

“TRANSFER BİTMEZ”

Transfer çalışmalarını noktalamadıklarının da altını çizen Kızıltan, şöyle konuştu “Transfer bitmez. Her geçen gün çok cazip oyuncular ortaya çıkıyor. Bize ekstra güç katabilecek oyuncular olursa, çok olmamakla birlikte cazip olursa değerlendirilebilir.”

TARAFTARIMIZI MUTLU ETMEK İSTİYORUZ

Boluspor taraftarına daha iyi bir Boluspor izletmek için çalıştıklarını belirten tecrübeli teknik adam Özcan Kızıltan “Bu destekler için taraftarımıza teşekkür ediyoruz. Üç maçtır buradayım ama, gözlemlerim, duyumlarım ve gazetelerden aldığımız bilgilerle her geçen gün takıma olan inancın arttığını görüyoruz. Güvenin arttığını görüyoruz. Giresunspor maçındaki oyunun herkesi memnun ettiğini ve taktir ettiğini görüyoruz. Tabiki daha da iyi olmak zorundayız. Daha iyi olmak içinde çalışıyoruz. Daha iyisini yapabilecek kalitemizde var. Deneyimli ve kaliteli oyuncu gurubuna da sahibiz. İnşallah bizde oraya bizi desteklemeye gelen taraftarlarımızı da mutlu etmek için oyuncularımız var gücünü ortaya koyacaktır. Bende mutlu olmak istiyorum, taraftarımızla birlikte” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128