Özçimen “Futbolda uyum çok önemli”

Her hafta Pazartesi akşamı Köroğlu TV’de yayınlanan Basın Toplantısı programının bu haftaki konuğu Vali İbrahim Özçimen di. Vali Özçimen programda Boluspor hakkında da açıklamalarda bulundu.   Köroğlu...

Özçimen “Futbolda uyum çok önemli”

Her hafta Pazartesi akşamı Köroğlu TV’de yayınlanan Basın Toplantısı programının bu haftaki konuğu Vali İbrahim Özçimen di. Vali Özçimen programda Boluspor hakkında da açıklamalarda bulundu.

 

Köroğlu Tv’de yayınlanan Basın toplantısı programında Boluspor hakkında da açıklamalarda bulunan Vali İbrahim Özçimen “Aslında zaman, zaman çok değişik düşüncelere kapılıyorum. Bir baktığımda Boluspor çok rahat oynayabilecek bir takım gibi görünüyor. Bazen de bakıyorum, burada bile zor tutunacağız gibi. Bir iki adamın eksikliği çok etkiliyor. Hâlbuki yedeklerimiz çok fazla. Güçlü yedeklerimiz var. Tabi bunların hazır olması çok önemli. İlk 11’in ve sahadaki 11’in birbiriyle uyumu çok önemli. Bir de top şansı denilen şey önemli. Mesela Denizli maçında benim gördüğüm, Denizli’nin farklı kazanması lazımdı ama top şansı Denizliden yana değil Bolupor’dan yanaydı. Bir kere bunu görmek lazım. Yani deplasmanda galip geldik, ondan sonra önümüz açık diye baktığımızda çocukların ayakları yerden kesiliyor ve gerçekle yüzleşemiyorlar. Bunu samimi söylemek lazım. Yani o maçta futbolun hakkı bizim galibiyetimiz değil. Ben şunu gördüm; kaleci maçı kurtarmalı. Bir kaleci yarım takımdır derler. İşte şimdi bu maçta kaleci öyle oynadı. Gerçekten çok top çıkardı, çok gol çıkardı. İkinci bir şey daha var onu da Bolusporlu taraftarlarla paylaşayım “Bir inancım da, uğraşırsanız, üst üste zoru başarırsanız” bir sürü maçta da ben bunu gördüm, top sizi sevmeye başlıyor. Mesela Hakan’ın getirdiği top, gerçekten gelecek bir top değil. Hiç olmayacak bir pozisyonda şans size dönüyor, gol geliyor. O zaman terimizin son damlasına kadar akıtmak lazım. Hocamızın verdiği taktiğe uymak lazım” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER