Özel İdareden spora yatırım

Gerede İlçe Özel İdare Müdürlüğü, genellikle sabah saatlerinde spor yapmak için dolup taşan Gerede Şehir Stadyumu çevresinde daha sağlıklı spor yapılması için kolları sıvadı.   Genellikle...

Özel İdareden spora yatırım

Gerede İlçe Özel İdare Müdürlüğü, genellikle sabah saatlerinde spor yapmak için dolup taşan Gerede Şehir Stadyumu çevresinde daha sağlıklı spor yapılması için kolları sıvadı.

 

Genellikle bayanların yoğunlukla spor yaptığı stadyum çevresindeki sert zemin ve toprak alan insanların spor yapmasında bazı sıkıntıları da beraberinde getiriyordu. Gerede Kaymakamı Arslan Yurt’un talimatı ile İlçe Özel İdaresi 8 iş makinesini stadyum çevresine görevlendirdi. Yürüyüş yolu yapımı için 14 kamyon özel malzeme ve toz kullanıldı. Dökülen özel malzemeler iş makineleri ve silindirler vasıtasıyla ezilerek yumuşak bir zeminden oluşan yürüyüş kordonu oluşturuldu. İnsan sağlığına zarar vermeyen dökülen bu özel madde ile birlikte spor yapmaya son derece elverişli hale getirilen stadyum çevresindeki bu çalışma sporseverlerden de tam not aldı.

Dün sabah saatlerinde stadyum çevresinde koşuya çıkanlar, yumuşak zemin sayesinde vücutlarının baldır bölümlerinde herhangi bir ağrı hissetmediklerini, sporu önemseyen, destekleyen ve stadyumun çevresinde bu çalışmayı yapan bütün ekibe teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128