Özel Sporcular Cimnastik Şampiyonası yapıldı

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu faaliyet programında yer alan Özel Sporcular Artistik Cimnastik Türkiye Şampiyonası Bolu Murat Canbaş Cimnastik Spor Salonunda gerçekleştirildi. Yarışmaları izleyenler arasında İstanbul Boğazını yüzerek geçen ilk down sendromlu yüzücü Caner Ekin de yer aldı.

 Özel Sporcular Cimnastik Şampiyonası yapıldı

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunca düzenlenen Türkiye Özel Sporcular Cimnastik Şampiyonası tamamlandı. 12 ilden 15 farklı takım adına 40 sporcunun katılımıyla gerçekleşen organizasyonda, özel sporcular gösterdikleri performanslarıyla izleyenlerin alkışlarını aldılar. Türkiye Özel Sporcular Spor federasyonu 2013 yılı faaliyet programı kapsamında 15 ilden gelen 40 sporcu Bolu Murat Canbaş Cimnastik salonunda yarıştı. Özel Sporcular Spor Federasyonu Bolu Temsilcisi Hikmet Manaz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, özel sporcuların engel durumlarına göre gruplar halinde yarıştığını belirterek, “Burada hem zihinsel hem dowm sendromlu hem de otistik olan çocuklar var. Bunlar kendi aralarında yaş gruplarına göre ayrılıyorlar, 8-11 yaş, 12-16 yaş, 16-21 yaş ve 22 yaş ve üzeri diye gruplarında yarıştılar” diye konuştu.

Bu şampiyonanın her yıl gerçekleştirildiğini dile getiren Manaz, “Türkiye'de en iyi cimnastik spor tesislerinden birisi Bolu'da olduğu için her sene özel sporcularımız burada yarışıyor ama vatandaşlarımızın bu şampiyonaya ilgisi çok az. Daha çok katılım beklerdik” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2013, 00:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128