Özköylü “Genç oyuncuları Bolu kampına dâhil edeceğiz”

PTT 1. Lig ekiplerinden Ankaraspor'un teknik direktörü Osman Özköylü, yarışmacı bir takım olacaklarını ve hedefe oynamak için alternatif bir kadro oluşturmak zorunda olduklarını kaydetti. Özköylü, Son transferlerle 35 kişiye ulaştık. Bu sayı Bolu'daki kampta azalacaktır. Sezon içinde kullanmayı düşündüğümüz genç oyuncuları Bolu kampına dahil edeceğiz” dedi.

 Özköylü “Genç oyuncuları Bolu kampına dâhil edeceğiz”

PTT 1. Lig ekiplerinden Ankaraspor'un teknik direktörü Osman Özköylü, sezon öncesi değerlendirmelerde bulundu. Kulüpten yapılan açıklamada, Özköylü'nün transfer ve kamp çalışmaları hakkındaki değerlendirmelerine yer verildi. Geçen sezon Türkiye şampiyonu olan Ankaraspor A2 takımının genç ve yetenekli oyuncularıyla güzel bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirten Özköylü, “Onları daha iyi tanıma ve yeteneklerini görme fırsatı bulduk. Dört gün A2 takımıyla çalıştık, ardından 11 genç oyuncumuzu 24 Haziran'da başladığımız A takımı kampına dahil ettik. Böyle bir oyuncu grubunu ortaya çıkarıp başarıya ulaştıkları için bu genç arkadaşlarımın hocalarını ve emeği geçen kişileri tebrik ediyorum. Bu arkadaşlarımız daha çok gençler ve alacakları çok mesafe var ama yetenekleri, onları futbol hayatlarında belli noktalara getirecektir" diye konuştu.

Kulübün Batıkent'teki tesislerinde kamp çalışmalarının ilk etabına başladıklarını belirten Özköylü, “Transfer edilen 7-8 oyuncu ve bunun yanında altyapıdan gelen oyuncularla beraber yaklaşık 17-18 kişilik bir grupla çalışmalarımıza başladık. Kamp süreci devam ederken aramıza katılan yeni oyuncular oldu. Yurt dışında belirlenen gurbetçi ve yabancı oyuncuların katılımıyla bu sayı her geçen gün arttı. Son transferlerle 35 kişiye ulaştık. Bu sayı Bolu'daki kampta azalacaktır, çünkü bu kadar oyuncuyla antrenman yapmakta sıkıntı yaşıyoruz. Genç oyuncularımızdan sezon içinde kullanmayı düşündüğümüz ve biraz daha kalmasını istediklerimizi Bolu kampına dahil edeceğiz” dedi.

Transfer çalışmalarının devam ettiğini belirten Osman Özköylü, bir oyuncu transferinde daha sona gelindiğini ve o oyuncunun alınmasının ardından yapacakları 3 transferle kadronun tamamlanacağını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2013, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128